לוגו

משלב ההחלטה ועד מציאת קונה: הכול על מכירת רכב

הגעתם ליום שבו אתם חושבים להחליף את הרכב או לשדרג אותו. החלק הראשון החשוב בתהליך הוא למכור את הרכב הקיים, ואפילו שהמשימה נראית לפעמים מסובכת, ארגנו לכם במאמר שלפניכם כמה טיפים למכירה מוצלחת שתוכלו להוציא ממנה את המיטב. בואו נתחיל.

טיפים למכירת רכב

אנשים מחליפים את רכבם ומוכרים את הרכב הקיים בגלל הרבה סיבות – הרחבת המשפחה, רצון להשתדרג ברכב חדש לכבוד העבודה החדשה בהייטק, שינוי בהרגלי השימוש שלהם ברכב ובצרכים שלהם ממנו, ועוד. לפניכם רשימה של כמה טיפים חשובים שבאמצעותם תוכלו למכור את הרכב שלכם במהירות, בסכום הגבוה ביותר שתוכלו למצוא ובלי חששות:

סקר שוק

ערכו סקר שוק ובדקו מהו טווח המחירים שבו נמכרים רכבים דומים לשלכם. בדקו מהו המחירון המומלץ – המחירון הנפוץ ביותר הוא של לוי יצחק, וקבעו לעצמכם טווח סכומים המתאים לכם. התאימו את הרכב שיש לכם לשוק מבחינת התכונות שלו כמו שנת ייצור, מצבו הכללי של הרכב מבפנים ומבחוץ ועוד.

תחזוקת הרכב

כפי שלא הייתם רוצים לקנות חתול בשק, כדאי שלא תמכרו רכב שאינו תואם לדרישות משרד התחבורה או שאינו מתאים לתיאור שכתבתם במודעת הפרסום. ודאו שהרכב נראה טוב מבחוץ ומבפנים, שכל החלקים הפנימיים שבו עובדים כשורה (הילוכים, בלמים, מערכות מולטימדיה) והחליפו חלקים בלויים. אתם יכולים לקחת את הרכב למוסך מורשה כדי שיבדוק בשבילכם שהכול עובד כשורה ושאתם באמת מוכרים את הרכב במצב הכי טוב שלו, ובכל אופן הקונה כנראה יעשה זאת בעצמו ועדיף שתטפלו קודם לכן בכל תקלה שעלולה להיות ברכב. ההשקעה הכספית בהחלפת חלקים תשתלם לכם במעמד המכירה, אך מומלץ שלא להגזים, ולהימנע מטיפול מקיף ויקר שבסוף יהיה משתלם רק לקונה.

פרסום נכון ואמיתי

הפרסום הכי מוצלח במכירת רכב הוא פרסום נכון ואמיתי המתאים לרכב שאתם מוכרים. כתבו את כל הפרטים המדויקים של הרכב כמו שם היצרן, שנת הייצור, צבע ועוד. כדי שתצליחו למכור את הרכב מהר, הוא ייצטרך להיראות אטרקטיבי כמה שיותר. כתבו במודעת הפרסום את כל מה שהוא יכול להציע ללקוחות הפוטנציאליים וגם את הדברים הלא טובים כדי להיות שקופים וכנים, צלמו תמונות שמראות היטב את הרכב, והקפיצו את המודעה באתרים כמה שאפשר. כמו כן, אתם יכולים לבקש מחיר קצת גבוה יותר מהמחיר הרצוי ו"להתגמש" עם הקונים במעמד הקנייה. אל תשקרו ואל תבטיחו הבטחות שאתם או הרכב אינכם יכולים למלא – שקיפות וכנות הן הדרך הבטוחה והמהירה ביותר למכירת רכב מוצלחת.

 

 

העברת בעלות

שלב העברת הבעלות הוא אולי הטריוויאלי ביותר, אבל חשוב שתוודאו שהוא מסתיים כהלכה. כבר היו מקרים שבהם הבעלות לא עברה באופן חוקי או באופן מלא לקונה הרכב, ובמקרה הזה אם הרכב מקבל דוחות תנועה, האחריות היא על בעל הרכב שעל הנייר, כלומר מי שמכר את הרכב. כדי להימנע מבעיות ודוחות בעתיד, ודאו שהשלב האחרון והמשמח בתהליך מתבצע כמו שצריך מתחילתו ועד סופו.

טרייד אין וליסינג בחברות להשכרת רכב

יש גם אנשים שמעדיפים להימנע מהבירוקרטיה של העברת בעלות לרכב, והם עושים טרייד אין בחברות להשכרת רכב שנותנת להן רכב חדש בתמורה לישן בתוכנית משתלמת. אחד האתרים שבו אתם יכולים למכור את הרכב ולהצטרף לתוכנית ליסינג אטרקטיבית הוא אתר Suncar. לחצו כאן כדי להתרשם מהאתר, למכור את הרכב שלכם ולהצטרף לעוד הרבה לקוחות מרוצים של אחת מהחברות הכי מנוסות בארץ לקנייה, למכירה ולהשכרה של רכבים.

סיכום

מכירת רכב יד שנייה אינה עניין מסובך אם שומרים על שקיפות וכנות, ומוודאים שהרכב שאתם מוכרים הוא במצב הכי טוב שהוא יכול להיות. החלפות של חלקים בלויים, פרסום מחיר גבוה מהרצוי והתגמשות עם הקונים ושמירה על מראה חיצוני ופנימי אטרקטיביים של הרכב יאפשרו לכם למכור את הרכב במהרה ובמחיר משתלם לשני הצדדים. אם אתם רוצים להימנע מכל התהליך, תוכלו לעשות טרייד אין אצל חברות כמו Suncar ולקבל תוכנית ליסינג משתלמת ורכב חדש ומשודרג.

נגישות