לוגו

תבחרו נכון את מסלול הלימודים שלכם: טבלאות שכר הייטק נחשפות

לימודים ועבודה הם לא רק עניין של משכורות וכסף. עם זאת, חייבים להתפרנס ובכל הנוגע לשכירים, השאלה הבסיסית מבחינה זו היא מה המשכורת? אם אתם מתעניינים בלימודי הייטק ובפיתוח קריירה בכיוון זה, באיזה מקצוע ספציפי כדאי לכם לבחור? כיצד תדעו מה המשכורות המקובלות בכל תחום כזה? ומדוע זו נקודה חשובה? הנה מדריך קצר שיסייע.

בחירה טובה, כמפתח לעתיד משתלם

עובדה ידועה היא שבהייטק מרוויחים משכורות טובות. בכדי לקלוט במהירות את סדר הגודל של משכורות אלה, שהן בהחלט מהגבוהות במשק הישראלי, מספיק לקחת כל אחד ממקצועות ההייטק כדוגמה. למשל, לטבלאות שכר הייטק של מהנדס תוכנה, לחצו כאן בכדי להתרשם מסדר גודל המשכורות. גם מעבר להיבט השכר, בחירה במקצוע הייטק להתמחות בו היא החלטה חשובה ומורכבת. יש לה השלכות רבות על הלימודים שיידרשו בכדי להגיע לכך, על אפשרויות התעסוקה שיעמדו בפניכם, על המשך הקריירה ועוד. אך אם נתמקד בהיבט הכספי, מהם המקצועות המכניסים והפופולאריים ביותר בהייטק? אלה כמה דוגמאות מובילות למקצועות כאלה:

פיתוח תוכנה

שני היבטים מרכזיים של עולם המחשוב, הם חומרה ותוכנה. בהתאם, יש שני תחומים מקצועיים רחבים שנותנים להם מענה: הנדסת אלקטרוניקה והנדסת תוכנה. הנדסת תוכנה ותכנות, הם כיוונים מקצועיים בולטים במיוחד בתחום ההייטק. כאן רואים עושר אפשרויות רב ובמקביל התפתחות מתמדת, לצד משכורות מפתות. כך שזהו תחום דינאמי, שאם תתעניינו בו, יהיה חשוב שתהיו מעודכנים במגמות. מפתחי תוכנה משתמשים בשפות תכנות שונות ועובדים על פרויקטים, מסוגים רבים ומגוונים למדי. לכן, זה עשוי להיות תחום מעניין מאוד כמקצוע.

אלגוריתמאים

תוכנה בנויה על "קוד" תכנות, אך בליבו נמצא המתווה הכללי של התוכנה. זו היא הלוגיקה שלה – האופן שבו היא עובדת, אשר ידוע גם בשם האלגוריתם. יש מי שמתמחים בהיבט זה במיוחד. עבור בעלי התמחויות כאלה יש פחות משרות זמינות. אך מצד שני, המשכורות עשויות להיות גבוהות במיוחד. נושא זה מתחבר גם לנישות מיוחדות כגון בינה מלאכותית והוא בהחלט מאתגר, מעניין וחדשני.

ניהול תשתיות

המחשוב באשר הוא, עובד על תשתיות שונות, שהן מורכבות למדי לניהול שוטף. סביב היבט זה התפתחו עם השנים כמה מקצועות, אשר נמצאים בביקוש קבוע ונרחב. דוגמה אחת, מספק מקצוע ניהול הרשתות. זאת, מאחר שרשתות תקשורת נמצאות בשימוש נרחב, בין אם זו רשת LAN לתקשורת מקומית בתוך העסק, רשתות אלחוטיות או רשתות לתקשורת עם גורמי חוץ. דוגמה נוספת, הוא מקצוע ניהול בסיסי הנתונים או DBA. כאן מדובר על טיפול במידע הגולמי של העסק והגישה השוטפת אליו. זו היא אחריות גדולה כמובן, כאשר מנהל בסיסי נתונים טוב, מסוגל לתרום רבות לעסק.

 

 

משרות ניהול שונות

הייטק הוא לא רק עניינים טכניים. למעשה, יש בתחום זה צורך, גם באיוש משרות ניהוליות רבות. למשל מנהלי מוצר או מנהלי פרויקטים. כך שניתן להגיע לעולם ההייטק, גם בגישה "צדדית" שכזו. למשל דרך לימודי הנדסת תעשייה וניהול.

משרות בתחום השיווק

בין משרות הניהול, יש גם משרות שקשורות לשיווק בדרכים שונות. ראשית, ישנו צורך במי שישווקו מוצרים טכנולוגיים למיניהם. כלומר, מנהל שיווק של חברת הייטק אשר אחראי על שיווק מוצרי החברה ומנהלי קמפיינים שיווקיים. מאידך, ישנו שימוש נרחב בטכנולוגיה מודרנית, בשיווק מוצרים באשר הם. בעיקר שימוש ברשת האינטרנט ובהתקני מחשוב ניידים. זהו המקור למקצוע מנהלי השיווק הדיגיטלי.

לסיכום

בחירה מחושבת של מקצוע הייטק, תוך התחשבות חכמה בהיבטי השכר, תסייע לכם לבנות בתחום זה קריירה מצליחה.

נגישות