לוגו

יש לא מעט אתגרים שיכולים לפגוש אתכן בזמן ההנקה – וכך תוכלו להתמודד עמם

נשים רבות בוחרות בחלב אם עבור התינוק שלהן כאמצעי הזנה יחיד או בשילוב עם פורמולות שונות. חלב האם יכול להיות הבחירה הטובה ביותר בשביל התינוק, אך תהליך ההנקה יכול להיות מלווה בקושי לאם המיניקה.

איך להניק את התינוק?

היתרונות הרבים של ההנקה הם הסיבה של אימהות רבות לבחור בחלב אם להזנת התינוק שנולד, והתהליך עשוי להיות כרוך בזמן הסתגלות של האם ושל התינוק. הזנת התינוק באמצעות הנקה מרגע הלידה עשויה לסייע לו להתרגל לצורת ההזנה הזו, להרגיע אותו ולחשוף אותו לנוגדנים שעוברים בחלב האם שיכולים לחזק את המערכת החיסונית שלו. ההנקה עשויה לעזור להילחם בדיכאון אחרי לידה, והיא עוזרת לרחם להתכווץ בגלל הורמונים שמשתחררים בהנקה.

התינוק עשוי לאכול מספר רב של פעמים ביום, ולכן בחרו בתנוחה שנוחה לכן כדי להניק אותו. תנוחה נוחה עשויה לסייע לתינוק לאכול, למנוע כאבי גב ואי נוחות אצל האימהות המיניקות, ואף לעזור עם קשיים אחרים שנלווים להנקה. נסו להתמתח כשמתאפשר לכן, ולחזק את הגב באמצעות תרגילים כדי להקל את הכאבים. הצמידו את התינוק לשד, ושימו לב שהוא לא מושך את הפטמה או פוצע אותה כדי שלא תחוו כאבים בזמן ההנקה ואחריה. בכל מקרה, תוכלו להתייעץ עם יועצת הנקה או אחות, ואפילו חברה שעברה את השלב הזה, ולקבל טיפים ותמיכה שעשויים לעזור לכן.

אילו אתגרים מלווים את תקופת ההנקה ואיך נרסיקר עשוי לסייע?

ההנקה עשויה להיות מלווה באתגרים שונים. התינוק שלכן צריך לינוק כל כמה שעות, וההנקה יכולה לגרום לכאבים ואי נוחות. חשוב להתייעץ כדי להפחית את אי הנעימות שעלולה להתלוות להנקה, ולזכור שכל תינוק שונה, ולכן אתן עשויות להיתקל באתגרים חדשים בזמן ההנקה, גם אם הינקתן בעבר.

אחד האתגרים הנפוצים שמלווים את ההנקה הוא שדיים גדושים, וההרגשה של הגודש עלולה להכאיב לכן. הנקה תכופה או עיסוי לשד עשויים להקל ולרוקן את השד. הגודש הוא תחושה של מלאות בשד שעשויה גם לגרום לו להרגיש קשה למגע, ולעיתים הוא עלול להחמיר ולגרום לדלקת.

 

 

קושי נוסף שנשים מיניקות עלולות להיתקל בו הוא כאבים שנובעים מיניקה לא טובה של התינוק. אם התינוק יונק וגורם לכן לכאב, אתן עלולות לסבול מסדקים בפטמות ומדימום של הפצעים. ניתן להשתמש ברפידות הנקה, של נרסיקר למשל, כדי להפחית את הכאבים, ולמנוע את אי הנוחות. הרפידות מיועדות להקלה בכאבי ההנקה, והן מסייעות למנוע זיהומים.

ישנם מקרים שבהם מתפתחים זיהומים או פטרת שעשויים להדביק גם את התינוק, ורופא יכול לעזור ולטפל בכן ובתינוק.

לסיכום

הנקה היא צורת ההזנה הטבעית לתינוקכן, והיא מלאה ביתרונות לכן ולתינוק שלכן. התמקמו בתנוחה נוחה, והצמידו את התינוק לשד כדי שהוא יוכל לינוק את החלב שאתן מייצרות. תקופת ההנקה עשויה להיות מאתגרת ולגרום לאי נוחות, ולעיתים לכאב, שנובעים מגודש בשד, פטמות סדוקות או זיהומים שעשויים להתפתח באזור. השתמשו ברפידות הנקה כדי לסייע למנוע את אי הנוחות, והתייעצו עם יועצת הנקה במקרה הצורך.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות