לוגו

5 דרכים מעולות לחיזוק הגב שלכם

בין אם אתם יושבים שעות ארוכות ליד שולחן העבודה, סוחבים משאות כבדים במסגרת העבודה או עוסקים בפעילות גופנית, הגב שלכם נמצא בפעולה, ולכן חשוב לנקוט בצעדים כדי לשמור עליו חזק ובריא. חיזוק הגב יכול לעזור להפחית את הסיכון לכאב ולפציעה, לשפר את היציבה, ובכך לתרום לאורח חיים בריא ומאוזן. כיצד תוכלו לחזק את האזור? להלן חמש דרכים מעולות שבהן תוכלו להיעזר כבר עכשיו.

פעילות גופנית קבועה

פעילות גופנית וחיזוק שרירי הליבה הם אלמנטים חשובים מאוד בתהליך של חיזוק הגב, באופן קבוע. למעשה, לשרירי הליבה, הכוללים את שרירי הבטן, הירכיים והגב התחתון, תפקיד מכריע בייצוב הגוף ובהפחתת הסיכון לכאבי גב ופציעות. כאשר השרירים הללו חזקים, הם עוזרים לפזר את משקל הגוף באופן שווה, ובהתאם לכך להפחית את העומס המופעל על הגב. בנוסף, פעילות גופנית עשויה לשפר את הגמישות, להגביר את זרימת הדם ולהפחית את הסיכון לכאבים או לפציעה. על ידי שילוב תרגילים לאימון גב המתבצעים באופן קבוע תוכלו להוביל לא רק לחיזוק הגב, אלא גם לשיפור התחושה הכללית, כתוצאה משילוב של פעילות גופנית סדירה בחיי היום יום.

יציבה נכונה

שמירה על יציבה נכונה חשובה על מנת לחזק את הגב מאחר ויציבה שאינה נכונה עלולה להוביל לחוסר איזון בשרירים, לכאבים ולפציעה. שמירה על יציבה נכונה עוזרת לפזר משקל שווה על פני עמוד השדרה, ובהתאם לכך מפחיתה את העומס. תרגול של יציבה יכול להתבצע הן באמצעות שמירה על מודעות להאריך את הגב ולשמור על כתפיים ישרות, לצד התאמות קטנות, כמו למשל הפסקת עמידה של מספר דקות, במידה ואתם יושבים זמן ממושך אל מול המחשב.

רכישה של נעליים אורטופדיות

נעליים אורטופדיות יכולות לסייע בחיזוק הגב בעקבות מתן התמיכה הדרושים להפחתת הלחץ על עמוד השדרה ושרירי הגב. נעליים אורטופדיות אותן רוכשים דרך חנות מתמחה נועדו לתקן בעיות בכף הרגל ולשפר את תנועת הרגליים והרגליים, מה שיכול לעזור להפחית את הסיכון לכאבי גב ופציעות. לנעליים אורטופדיות יש סוליה תומכת ומרופדת שעוזרת לספוג זעזועים ולהפחית את ההשפעה על הגב, ועל כן הן מומלצות בעבור כל מי שסובל מכאבי גב.

 

 

שינוי בהרגלי התזונה

לתזונה שלכם יש תפקיד חשוב בשמירה על גב בריא וחזק. תזונה מאוזנת הכוללת שילוב של חומרי גלם מזינים יכולה לעזור לתמוך בבריאות הכללית של שרירי עמוד השדרה, והבריאות הכללית. החלטה לגבי שינוי תזונתי צריכה להתבצע רק בליווי של תזונאית מומחית, כאשר רצוי לשלב מזונות עתירי תכונות אנטי דלקתיות, כמו למשל חומצות שומן אומגה 3 המצויות בדגים ואגוזים, סיבים תזונתיים וכן הפחתה של סוכר ומזון מתועש, במסגרת של תזונה מאוזנת התומכת בבריאות הגב.

שימוש באביזרים

במידה ואתם סובלים מכאבים חזקים בגב, אפשר לשקול ולבצע רכישה של סד גב. מדובר במכשיר תומך שנועד לסייע לטובת התמודדות עם כאבי גב, בעקבות מתו תמיכה המאפשר גם יציבה נכונה וגם הפחתה של הכאבים. אביזרי לבוש דומים כמו למשל תיקי גב אורטופדיים עם רצועות רחבות ומתכווננות, יכולים לעזור בחלוקת משקל שווה, ובהתאם לכך להפחית את העומס.

לסיכום

הסקירה אותה הצגנו לכם כאן מהווה הזדמנות לנקוט בצעדים כבר עכשיו, מתוך הבנה כי צריך לשמור על גב חזק ויציב לטובת הבריאות והרווחה הכללית. יישום של הטיפים אותם הצגנו מהווה הזדמנות להפחית את הסיכויים לפציעות וכאבי גב קשים שלא רק ישביתו אתכם מפעילות, אלא גם ישפיעו על הבריאות והרווחה הכללית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות