לוגו

מערכת בית חכם משדרגת את איכות החיים – וחברת סומפי היא הבחירה האידיאלית לכך

בבניית בית, על הבסיס הפשוט של שלד המבנה, מוסיפים עוד ועוד אלמנטים מבניים, קישוטיים, תפעוליים ואחרים. כך ניתן לשדרג את הבית ואת איכות החיים בו, ללא היכר. אפשרות מעניינת ובולטת מאוד מבחינה זו, מספקות בשנים האחרונות מערכות "בית חכם". מה פירוש המונח המסתורי "בית חכם"? כיצד מערכות אלה מסוגלות לשדרג את חוויית השימוש בבית שלכם? ומדוע כדאי לכם להכיר במיוחד את מה שמציעה עבורכם חברת סומפי?

מידני, לחשמלי, לאלחוטי, ל"חכם"

השליטה בהתקנים שונים במבנים, עברה התפתחות מעניינת בעשורים האחרונים. אופן ההפעלה המקורי, היה ידני. למשל, הרמת והורדת תריס. בהמשך התפתחו המנועים החשמליים והם אפשרו להוסיף לכך מנגנון הפעלה חשמלי. מנגנון כזה, מופעל דרך כפתור מקומי או מרוחק. היבט ההפעלה מרחוק, שופר באופן מעניין עם הכנסת הפיקוד האלחוטי על מנגנונים כאלה. כך קיבלנו תוספת גמישות ונוחות. בהמשך, הופיעו מערכות "בית חכם", שאליהן ניתן לחבר מנגנונים מסוגים רבים. למשל תריסים ונציאנים פנימיים או חיצוניים לבית, אשר יספקו הגנה מעולה מהשמש וגם פרטיות. תריסים אלה ידועים גם בשם "צלון". למעשה, מאחר שהשלבים שלהם דקים למדי, ניתן לחשוב על כך גם כעל סוג של וילון. בהפעלה ידנית רגילה, תריסים ונציאנים מופעלים באמצעות חוט שמאפשר הרמת והורדת התריס ובאמצעות מוט מיוחד (ולעתים חוטים) שמאפשר שינוי הזווית של השלבים. בהפעלה דרך מערכת השליטה של הבית החכם, ניתן לעשות אותו דבר בדיוק, אך באופן מתוחכם הרבה יותר. מה זה אומר בפועל?

מה חכם בבית חכם?

את המערכות הפיזיות השונות בבית כגון תריסים מסוג זה, ניתן לבחור ולהתקין בדרכים רבות. למשל התקנה של תריסים ונציאנים לחלון בתוך הדירה או מחוץ לחלון. מעבר לכך, מערכת "בית חכם" מאפשרת לתפעל תשתית זו בדרכים מיוחדות. למשל פתיחת תריסים בבוקר וסגירתם בערב. עוד אפשרות, פופולארית ומעניינת במיוחד, היא ליצור תסריטים ושילובים שימושיים. למשל הכנת חדר רחצה באמצעות חימום דוד, חימום החדר עצמו ובהמשך כיבוי דוד, הדלקת האורות בחדר והודעה לדיירים שהחדר מוכן.

הכירו את חברת סומפי

סומפי (Somfy) היא קבוצת חברות בינלאומית וותיקה. היא בלטה בחידושים בנושא אוטומציה ביתית עוד בשנות השישים! התמחותה בתחום זה מתבטאת עבורכם במוצרים רבים, כולל

 

 

  • מנועים – עבור מוצרי בית חכם שונים, כגון תריסים וניציאנים.
  • אמצעי תקשורת – משדרים, שלטים, מקלטים ועוד.
  • חיישנים – אשר מאפשרים למערכת לזהות את המצב הנוכחי בשטח ולפעול בהתאם. זאת, כולל חיישני אור וחום וכן עיניות שמאפשרות לזהות הפרעה, לתנועת המנגנונים השונים.
  • פתרונות לתחום האבטחה – קטגוריה משלימה וחשובה, הם חיישנים למטרות אבטחה, כגון חיישן שמזהה שבירת זכוכית. כמו כן, סומפי מציעה מוצרים לנושא בקרת כניסה, כולל מערכות אינטרקום ושליטה מרחוק עבור שערים.
  • פתרונות לשליטה בתאורה – קטגוריה חשובה מאוד בתפעול הבית, הם עזרים להפעלת התאורה באופן מתוחכם.
  • פתרונות לתחום ההצללה – מעבר לתריסים שהזכרנו, ישנם פתרונות להפעלה "חכמה", גם עבור פרגולות או וילונות.
  • מערכות בקרה – בלב המערכת, נמצא כמובן המנגנון שמנהל את הכול במרוכז.

כמו כן, סומפי מציעה שירותי התקנה, שרות לקוחות ושירות תיקונים.

לסיכום

בית חכם וסומפי, הוא שילוב שכדאי לכם בהחלט לנסות! זו היא הבחירה הנכונה ביותר לבית, מאחר שמוצרים ייחודיים כאלה, חשוב לרכוש מחברה וותיקה אשר מתמחה בדיוק בכך.

נגישות