לוגו

לימודי ייעוץ משכנתאות: מדוע כדאי ללמוד את התחום?

רבים מחפשים כיום השלמת הכנסה או שינוי מקצועי, אשר יקלו עליהם כספית ואף יאפשרו להם לפרוח. במסגרת האפשרויות הרבות שמוצעות כמענה לכך, יש תחום מיוחד במינו ומעניין למדי: לימודי ייעוץ משכנתאות. למי זה מתאים? מה לומדים בקורס מסוג זה? מהן אפשרויות הפרנסה שנפתחות לאחריו? ומה עוד כדאי לדעת על כך?

משכנתא – האתגר המיוחד וחשיבות הייעוץ

לקיחת הלוואה איננה דבר של מה בכך. לא כל שכן לקיחת הלוואת משכנתא. מחד, רבים זקוקים להלוואה מסוג זה. לעתים, יותר מפעם אחת בחיים. מאידך, הסכומים שבהם מדובר, הם לרוב הגבוהים ביותר שאדם ממוצע ייקח כהלוואה. החזרת הלוואה זו הופכת לנטל משמעותי, לאורך שנים. למרות שהלוואה היא בבסיסה נושא פשוט יחסית, הלוואת משכנתא מורכבת מאוד. זו אחת הסיבות לכך, שאנשים לוקחים קורס לימודי ייעוץ משכנתאות. ניתן לקרוא עוד מידע על הקורס באתר מכללת פסגות, שהיא מקור מומלץ במיוחד עבור לימודים מסוג זה. תכנית הלימודים של הקורס, עשויה להמחיש לכם עד כמה הנושא מורכב. עובדה זו, היא המקור הראשי לצורך ביועצי משכנתאות.

 

למי זה מתאים?

קורס יועצי משכנתאות מתאים כמובן למי שמעוניינים לעבוד כיועצים. אך הוא מיועד גם למי שרוצים להשלים ידע על לקיחת משכנתא או השקעה אישית בנדל"ן או להשלים ידע מקצועי עבור עבודה בתחום אחר של עולם הנדל"ן. בחלק מהקורסים לא חייבים ידע קודם, כך שהם מתאימים עקרונית לכולם. אם שוקלים לקחת קורס כזה לשם המטרה העיקרית שלו – להיות יועצי משכנתא, חשוב שתיקחו בחשבון גם את מה שהמקצוע עצמו דורש. מדובר על יחסי אנוש טובים ושתרגישו בנוח עם החישובים השונים של עולם המשכנתאות ועם הבירוקרטיה של עבודה מול גופים כגון בנקים. במקרה של קריירה כיועצים עצמאיים, תצטרכו גם לנהל עסק עצמאי ולשווק את עצמכם.

מדוע זה כדאי?

אלה כמה מהסיבות העיקריות, אשר הופכות את קורס יועצי המשכנתאות לכדאי:

  • מחזיר את ההשקעה – מדובר בתחום משתלם ומכניס.
  • הביקוש גבוה, בכל הארץ – אנשים מבינים שהבדלים קטנים לכאורה באופן לקיחת המשכנתא, עשויים להתבטא בחסכון כספי משמעותי מאוד בטווח הארוך. לכן, ישנה גם נכונות להשקיע בייעוץ מקצועי, בכדי למצות אפשרויות אלה.
  • אפשרויות עבודה כשכיר או עצמאי – ניתן לעבוד כיועץ עצמאי או כשכיר בחברה שמספקת שירותי ייעוץ בתחום זה.
  • הכשרה מהירה – הקורסים קצרים יחסית. כמו כן, בכדי להיות יועץ משכנתא, אין צורך בהסמכה נוספת או רישוי.
  • מועיל באופנים רבים – גם אם לומדים זאת רק עבור הרחבת ידע אישית, הדבר עשוי לחסוך לכם סכומי כסף גדולים.

 

מה לומדים?

בכדי להמחיש יותר את הדברים, אלא כמה דוגמאות לחומרים שנלמדים בקורס יועצי משכנתא:

  • לימודי רקע – הבנת התחום בכללו, כולל נושאים מרכזיים כגון ריביות ומסלולי משכנתא.
  • נושאים מיוחדים – מעבר ללקיחת משכנתא שגרתית, יש בתחום זה מקרים מיוחדים רבים ויועץ חייב להכיר אותם היטב. למשל פתרונות זמינים עבור מסורבי משכנתא, מחזור משכנתא, גרירת משכנתא, לקיחת משכנתא חוץ בנקאית, משכנתא בפרויקטי התחדשות עירונית או קבלת דירה במתנה.
  • לימודים לגבי הייעוץ עצמו – כגון תמהיל מסלולי משכנתא ואסטרטגיות שונות לבנייתו.
  • שיווק ליועצי משכנתא – כיצד אנשים ידעו עליכם? כיצד תשכנעו אותם לפנות דווקא אליכם?
  • תרגול – חלק חשוב מאוד בקורס מסוג זה, הוא התרגול המעשי.

 

לסיכום

לימודי ייעוץ משכנתאות הם בהחלט בין התחומים היותר אטרקטיביים מבין אפשרויות ההכשרה להשגת מקצוע נוסף או חדש. כדאי לבדוק זאת לעומק.

נגישות