לוגו

כיצד תממשו את זכויותיכם במצב של אובדן כושר עבודה?

סיטואציה אשר במסגרתה אתם נאלצים להפסיק את העבודה בעקבות מחלה או תאונה היא סיטואציה לא פשוטה, גם בהיבט הכלכלי וגם בהיבט הנפשי. למעשה, אובד כושר עבודה הוא מונח המתייחס למצב שבו אדם אינו יכול להמשיך בעבודתו באופן חלקי או מלא בעקבות שינוי במצבו הבריאותי. לעיתים מדובר באובדן כושר עבודה זמני ולעיתים קבוע, כאשר צריך להבין כי במידה ואתם לא יכולים לעבוד, מיצוי זכויות הוא חיוני לטובת קבלת פיצוי כספי הן מטעם הביטוח הלאומי והן מטעם חברת הביטוח. כיצד תוכלו לממש את זכותכם? כל הפרטים בכתבה הבאה.

אובדן כושר עבודה – כל מה שצריך לדעת

כפי שציינו בתחילת הסקירה, אובדן כושר עבודה הוא מונח משפטי המתייחס למצב שבו אדם לא יכול להמשיך בעבודתו באופן זמני או קבוע, וזאת עקב מחלה או תאונה אשר משביתה אותו מפעילות. דרגת אי כושר העבודה נקבעת בהתאם להחלטה של הועדה הרפואית מטעם הביטוח הלאומי, כאשר במידה ונקבעו מתחת לחמישים אחוז, לא ניתן לקבל קצבה, ואילו מדובר באחוזי נכות גבוהים, אזי מדובר בקצבה שנועדה להעניק את היכולת להמשיך את אורח החיים, בהתאם לקבלת פיצוי כספי. המטרה של הקצבה היא למנוע מצב שבו אדם לא יכול לכלכל את עצמו ואת בני משפחתו, כאשר הגשת תביעה יכולה להתבצע הן מול הביטוח הלאומי אבל גם מול חברת הביטוח, במידה ואתם מחזיקים בביטוח אובדן כושר עבודה. מידע מלא אודות הנושא הזה מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם לקבל את כל המידע שאתם זקוקים  לו, רגע לפני שאתם מתחילים בהליך של מיצוי זכויות.

מהם השלבים להגשת תביעה?

צריך להבין כי במידה ואתם רוצים להגיש תביעה, אתם תידרשו לבצע לא מעט צעדים, החל מהתייצבות בוועדה הרפואית ועד פגישה עם רופא תעסוקתי שצריך לבחון האם אתם יכולים כשירים להמשיך באותו מקום עבודה או במקום עבודה אחר, ובעת הצורך גם לקבוע בהתאם לרשומות הרפואיות האם אפשר להמשיך בשגרת העבודה. לצד זה, נדרש להגיש מסמכים לחברת הביטוח לטובת מימוש של פוליסת הביטוח או קרן הפנסיה, מה שעלול לגזול זמן יקר, ובהתאם לכך למנוע מכם לקבל את הפיצויים המגיעים לכם.

 

 

מדוע מומלץ להתייעץ עם עורך דין טרם הגשת התביעה?

התייעצות עם עורך דין היא בעלת ערך משמעותי בעבור כל אדם שנתקל בסיטואציה כמו אובדן כושר עבודה, מאחר ומדובר בהליך הכרוך בהתמודדות בירוקרטית הן אל מול הביטוח הלאומי וגם מול חברת הביטוח. עורך דין אשר מתמחה בתחום יכול לסייע באופן משמעותי, מאחר והוא מספק ייעוץ והכוונה משפטית לגבי הזכויות וההטבות הקיימות, מתוך מטרה להפחית את הסיכויים לדחייה של קבלת הקצבה. למעשה, תפקידו של עורך הדין הוא לעזור לעובדים שחוו אובדן כושר עבודה להבין את האפשרויות המשפטיות ואת דרכי הפעולה האפשריות, כגון הגשת תביעה או ערעור על החלטה, ובעת הצורך, לייצג אתכם בהליכים משפטיים במידת הצורך. על ידי יצירת קשר עם עורך דין, תוכלו להבטיח שאתם מקבלים מידע מלא לטובת הליך של  מימוש זכויות הכוללות קצבה זמנית או קבועה, בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו עקב לאובדן כושר עבודה.

לסיכום

אובדן כושר עבודה הוא סיטואציה שעלולה להוביל להתמוטטות כלכלית ונפשית, בעקבות קושי להתקיים מבחינה כלכלית על רקע של הפסקת עבודה. על כן, התייעצות עם עורך דין היא חיונית לטובת קבלת מידע שנועד לסייע לכם לקבל את הכלים והידע לטובת מימוש זכויות מלא, מול כל הגופים הרלוונטיים.

נגישות