לוגו

מחזקים את הקשר: מהו טיפול זוגי ובאילו מקרים ונסיבות תצטרכו אותו?

צמד המילים טיפול זוגי עשוי להתקשר אצל אנשים רבים כטיפול שאליו הולכים אלה שחושבים להתגרש. במאמר הבא תוכלו לקרוא למה הוא מתאים לכל זוג, ואילו סוגי טיפול קיימים. אז בואו נתחיל.

מהו טיפול זוגי?

בכל מערכת יחסים בני הזוג עשויים לחוות עליות וירידות, כזוג או כל אחד עם עצמו. הטיפול הזוגי הוא דרך לעזור לבני הזוג לשמור על מערכת היחסים שלהם מיטיבה, לטפל בנורות האזהרה שמסמנות שהדברים כבר לא כמו פעם ולסייע להם לעבור אתגרים וקשיים שמתפתחים במערכת היחסים. במהלך הטיפול הם יכולים לעבוד על התקשורת ביניהם, על היחסים האינטימיים ועל מגוון רחב של אתגרים שהם עלולים לעמוד בפניהם. הטיפול עשוי לארוך זמן, ולדרוש מבני הזוג להתמודד עם הבעיות שאותן הם באו לפתור ואחרות שצצות בזמן הטיפול.

באילו אופנים יכול לסייע לשיפור מערכת היחסים?

טיפול זוגי הוא לא טיפול מונע לגירושים או פרידה, והוא יכול לסייע במגוון דרכים לאתגרים שונים שאיתם בני הזוג צריכים להתמודד. זוגות שחווים קשיים בתקשורת ביניהם, למשל, יכולים ללמוד לתקשר בצורה טובה ומיטיבה באמצעות הטיפול, וכך להרגיש טוב יותר במערכת היחסים שלהם. גם זוגות שחווים קשיים כלכליים יכולים לפנות לטיפול, ולקבל כלים לדרכים בהן הם יכולים להתמודד עם הקשיים והלחץ שעלול ללוות את הקשיים האלה. הלחץ עשוי להיות תוצאה של אתגרים בהורות, וגם במקרה הזה הטיפול הזוגי יכול להעצים את בני הזוג ולתת להם כלים ודרכי התמודדות ביניהם ומול הילדים שלהם. דוגמה נוספת ללחץ שעשוי להקשות על מערכת היחסים היא אירועים שונים, כמו בר המצווה לילד או תכנון חגיגת מעבר הדירה. אתגרים נוספים שיכולים להיפטר באמצעות טיפול זוגי הם קשיים במיניות או בתפקוד המיני. במקרים האלה הטיפול עשוי לעזור לקרב את בני הזוג ולנסות להבעיר את התשוקה מחדש. הטיפול הזוגי הוא דרך ללמוד כלים חדשים, כמו תקשורת בריאה, הקשבה, שיתוף ורכישת דפוסי התנהגות חדשים, ובמהלכו המטפל עשוי לתת גם נקודת מבט אחרת שעשויה לעזור לבני הזוג לראות את האתגרים שלהם בעיניים אחרות.

 

אילו סוגי טיפולים זוגיים קיימים?

קיים מגוון רחב של טיפולים זוגיים וטיפולים שעשויים לעזור למערכת הזוגית, ואפשר לפנות לטיפול אצל גורמים שונים, טיפול זוגי באתר חיבורים למשל. ישנם טיפולים בהם בני הזוג יטופלו בנפרד אצל אותו מטפל או אצל מטפלים שונים באמצעות גישות טיפול שונות, כמו טיפול פסיכודינמי. לעיתים, אחרי כמה טיפולים בנפרד הזוג ייפגש יחד עם המטפל או המטפלים לטיפול משותף. שיטה נוספת לטיפול היא מפגש של כמה זוגות יחד אצל מטפל, במפגש כזה כל זוג יציף את הקשיים שלהם, והם יוכלו לקבל הדרכה ולשמוע על קשיים של זוגות אחרים. ובנוסף לאלה, קיים גם טיפול זוגי טנטרי. בטיפול הזה בני הזוג לומדים להקשיב בצורה שונה אחד לשני, הם יכולים לבנות מטרה משותפת ולצמוח יחד.

 

לסיכום

טיפול זוגי הוא הדרך לעזור לכם להרגיש טוב יותר בתוך מערכת היחסים שלכם. כל אתגר או קושי שקורה בחיים הזוגיים או האישיים שלכם יכול לקבל מענה בתוך הטיפול הזוגי, שם תוכלו לקבל כלים והדרכה לזוגיות מיטיבה ודרכי תקשורת שונות. ישנו מגוון רחב של טיפולים זוגיים, כמו טיפול פסיכודינמי או טיפול טנטרי.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות