לוגו

האם ישראלים כלולים בתוכנית הפטור מוויזה לארה"ב?

לארצות הברית יש תוכנית המאפשרת לאזרחים מ-40 מדינות ברחבי העולם להיכנס לשטח המדינה בלי הצורך להתעסק בתהליך הבירוקרטי הארוך והמייגע של הוצאת ויזה. האם ישראל כלולה בתוכנית הפטור הזאת? בואו לקרוא במאמר שלפניכם על אישור ESTA ועל המדיניות של כניסת ישראלים לארצות הברית.

תוכנית VWP – האם ישראל נמצאת שם?

ארצות הברית מפעילה את תוכנית VWP – Visa Waiver Program, שבזכותה אזרחים מ-40 מדינות ברחבי העולם זכאים להיכנס לארצות הברית בלי צורך בוויזה, לתקופה של 90 ימים ולמטרות נופש, עסקים או טיפול רפואי בלבד. לשם הוצאת הפטור, אזרחים אלו נכנסים למערכת ESTA של ארצות הברית, מזינים את פרטיהם ומקבלים את אישור הכניסה למדינה.

בזמן האחרון השיח סביב פטור מוויזה לארצות הברית התרחב עוד ועוד, הודות לשינויים במדיניות של מדינת ישראל ושל ארצות הברית בנושא והעמידה בתנאי אחוז הסירובים לוויזה. נכון לכתיבת שורות אלו, ישראל עדיין אינה כלולה בתוכנית VWP, משום שארצות הברית דורשת מישראל גישה לנתונים אישיים ורגישים של כל הנוסעים העתידים להגיע אליה או לצאת ממנה, תנאי שכל המדינות בתוכנית כבר מקיימות. הדרישה היא שיהיה לישראל מרכז האוסף ומאבחן נתוני טיסות ונוסעים, לרבות נתונים אישיים של הנוסעים ושל צוות הטיסה, ושתהיה לרשויות אכיפת החוק בארצות הברית גישה למאגר הנתונים הזה. התהליך עדיין בעיצומו, ואם המרכז שיוקם יעמוד בתנאיה של ארצות הברית, המחזיקים בדרכון ישראלי יקבלו פטור מוויזה והדרך לכניסה למדינה תהיה קלה וקצרה מתמיד.

 

 

רשימת המדינות הכלולות בתוכנית

אזרחים מ-40 המדינות ברשימה שלפניכם זכאים לפטור מוויזה לכניסה לארצות הברית:

אנגליה, אוסטריה, אוסטרליה, איטליה, אסטוניה, אירלנד, אנדורה, בלגיה, ברוניי, גרמניה, דנמרק, קוריאה הדרומית, הולנד, צ'כיה, יוון, יפן, לוקסמבורג, לטביה, ליטא, ליכטנשטיין, מונקו, מלטה, נורווגיה, ניו-זילנד, סינגפור, סלובקיה, סן-מרינו, ספרד, פורטוגל, פינלנד, פולין, צ'ילה, צרפת, שוויץ, שוודיה.

אם יש לכם דרכון זר של אחד מהמדינות האלו, אתם יכולים להיכנס למערכת ESTA ולקבל אישור כניסה ל-90 יום לארצות הברית, ואם אין לכם עדיין אך אתם חושבים שיש אפשרות שתהיו זכאים לאזרחות פורטוגלית, זהו הזמן לבדוק בצורה מקצועית את זכאותכם לאזרחות. כמובן יש לזכור שהאישור הזה אינו כרטיס כניסה ודאי למדינה, וכשתנחתו בארצות הברית תצטרכו לעבור את ביקורת הגבולות. עם זאת, המקרים שבהם אנשים מסורבים לכניסה לארצות הברית הם מעטים מאוד, ובדרך כלל קשורים לעבירות פליליות או לבעיות באשרת הכניסה. כמו כן, הזכאים להוציא אישור דרך מערכת ESTA הם רק אנשים שיש להם דרכון ביומטרי מאחת המדינות שברשימה.

גם אזרחים בעלי דרכון ישראלי יכולים להוציא ויזה

על אף שעדיין אין למחזיקי דרכון ישראלי פטור מוויזה, ותהליך ההוצאה שלה אומנם קצת ארוך ומלא מסמכים, בעזרת חברה מקצועית המתמחה בנושא תוכלו לעבור את התהליך בקלות ולמנוע תקלות בירוקרטיות. אחד האתרים המתמחים בענייני ויזה לארצות הברית הוא Liberty USA. המידע באתר הזה מקיף ומפורט מאוד, וצוות החברה זמין לשירותכם בבקשות הוצאת ויזה לארצות הברית. אישור הכניסה המתקבל מ-ESTA לבעלי פטור הוא לתקופה של 90 ימים בלבד ולמטרות ספציפיות, אז אם אתם מתכננים טיול ארוך, עבודה או ביקור אחר שמטרתו אינה כלולה בפטור, תצטרכו ממילא להוציא את הוויזה הנכונה לארצות הברית, והצוות של Liberty USA יעשה זאת בשבילכם.

סיכום

על אף השיח המתמיד בנושא מתן פטור לישראלים מוויזה לארצות הברית וההתקדמות בעמידה בדרישות של ארצות הברית, עוד לא הגענו אל היעד הנכסף. אם אתם מחזיקים בדרכון זר מאחת המדינות הכלולות בתוכנית הפטור מוויזה, אתם יכולים לקבל אישור כניסה למדינה דרך מערכת ESTA, ומי שמשתמש בדרכון הישראלי יכול להיעזר בשירות המקצועי של חברות כמו Liberty USA כדי לקבל את הוויזה המתאימה לביקור המתוכנן.

נגישות