לוגו

תולעי ספרים מגיל קטן: 5 ספרי ילדים מומלצים

אחד התחביבים הכי טובים שאתם יכולים לסגל לילדיכם מגיל צעיר הוא קריאת ספרים. קריאה מפתחת את הדמיון של ילדים, והם יכולים להתנסות בעצמם בקריאה ולפתח אותה כדי לסגל עצמאות ולקרוא בעצמם ספרים. אם אתם מחפשים ספרים מומלצים שיעשירו את הידע והיכולות של הילדים שלכם ויפתחו את הדמיון שלהם, יש לנו בשבילכם 5 המלצות נהדרות שיתאימו בול. בואו נתחיל.

קריאה מפתחת את הדמיון

קריאה היא יכולת חשובה מאוד אצל בני אדם, וקריאת ספרים היא הדרך של ילדים להתנסות בה וללמוד אותה. ילדים המפתחים את יכולת הקריאה שלהם מגיל צעיר לומדים להפוך אותה למהירה יותר ולמדויקת יותר, והם יכולים לשפר אותה גם בשפות אחרות פרט לעברית. כמו כן, הספרים שהילדים (וגם אנחנו) קוראים עוזרים לפתח את הדמיון שלהם, משום שהם מציגים לפניהם מגוון תיאורים מפורטים וסיטואציות. מעוניינים להציג לילדיכם את עולם הקריאה הנפלא? המשיכו לקרוא כדי לקבל המלצות לספרים.

קריאה מלמדת את הילדים יכולות חדשות

לפעמים כל מה שילדים צריכים כדי להבין איך להיות סבלניים, אמפטיים או סקרנים יותר, הוא לקרוא ספר שמסביר להם בדיוק איך לעשות זאת. ספרי ילדים רבים מתמקדים בהקניית יכולות חדשות לילדים, מאיפוק ועד סבלנות וסובלנות, ויש גם ספרים שעוזרים לילדים להתמודד עם בעיות כמו חרדות, נוסף על טיפולים מקצועיים פסיכולוגיים. ספרים עוזרים לילדים להבין שהם יחידים במינם ויכולים להביע את עצמם במגוון דרכים, כיצד הם יכולים לבקש עזרה מהמשפחה ומחברים אם הם צריכים, ואפילו כיצד הם יכולים לעזור לאחרים בעצמם.

ספרים מומלצים לילדים

ספרי ילדים עוזרים לילדים להבין את עצמם טוב יותר ולמצוא את הפינה שלהם בעולם. למשל, "טביעת האצבע של אייל" הוא ספר ילדים שכתב נעם חורב, היוצר והפזמונאי המפורסם. בספר הילדים לומדים שכולם יכולים לטעות ואין שום רע בכך, וכיצד הם יכולים למצוא את טביעת האצבע הייחודית שלהם.

עוד ספר מומלץ מאוד לילדים הוא "הארנב הקשיב" מאת קורי דורפלד. טיילור נעשה עצוב משום שבניין הקוביות שהיה גאה בו כל כך נהרס, וכל החיות מנסות לעזור לו אך לא מצליחות. לארנב שלו טיילור יש פתרון אחד פשוט שעוזר לו מאוד – להקשיב. הילדים לומדים מהספר שלפעמים חיבוק הוא כל מה שהם צריכים כדי להרגיש טוב יותר, ושהקשבה היא אחד הכלים החזקים ביותר שלנו להתמודדות עם מצבים קשים.

 

 

ספר מעניין שישפר את היחסים שלכם עם הילדים הוא "כשנעמה מרגישה", ובו גם הילדים וגם אתם תלמדו כיצד אפשר לתקשר נכון צרכים ורצונות, לשמוע את רחשי הנפש של הילד ולהבין כיצד אתם כהורים יכולים להבטיח שהם מרגישים בטוחים, נאהבים וששומעים את קולם.

כמובן, אתם יכולים גם לפנות לספרי קלאסיקה שגם אתם מכירים, כמו "דירה להשכיר" של לאה גולדברג. בבניין בן חמש קומות מתפנה דירה, והרבה חיות חדשות מתעניינות בה ועלולות להטריד את מנוחתן שאלו שכבר גרות בו. החרוזים הנהדרים והסיפור האלמותי יוצרים חוויה מיוחדת שכל ילד צריך להכיר, וכל ילד צריך להתהדר בעובדה שהוא קרא לפחות ספר אחד של לאה גולדברג הנפלאה.

עוד סופר מוכר שכתב כמה ספרי ילדים פופולריים ומוצלחים הוא מאיר שלו, ואנחנו ממליצים שתקריאו לילדים שלכם (או שתתנו להם לקרוא לבד) את "אבא עושה בושות". הספר מתאר בצורה קומית את אביו המגושם של אפרים, שתמיד מייחד את עצמו מכולם ועושה, כפי שהכותרת רומזת, בושות.

סיכום

כל ילד יכול להפוך לתולעת ספרים בעזרת הצגה נכונה של עולם הקריאה המופלא. באמצעות 5 הספרים שהמלצנו עליהם, ועוד עשרות אלפי ספרי ילדים נהדרים שכתבו סופרים ישראלים וכאלו מחו"ל, אין לנו ספק שהילדים שלכם ייהנו מהקריאה ומהסיפורים והם יבקשו מכם עוד. קריאה מהנה!

 

נגישות