סינגל טלמונים

סובב חורש דלבים

צבע במפה: כחול
התחלה: בי“ס טלמון
סיום: בנק‘ ההתחלה
עוד כניסות:
– מעיין טלמון
– בית קפה בד בבד
– דולב
אורך: 14 ק”מ
טיפוס מצטבר: 500 מ’
כיוון רכיבה: כיוון השעון
קושי פיזי : בינוני+
קושי טכני: בינוני
זמן: 3 שעות

תיאור המסלול: מסלול מאתגר העובר באזורי יער אורנים, גולש אל נחל דלבים ומסיים בטיפוס דרך כרמי ענבים. המסלול מתחיל בבי“ס טלמון ועוטף את נווה טלמון מצפון ומזרח. ניתן להוסיף גיחה למעיין טלמון או לשמור אותה לסיום. המסלול כולל קטעי סינגל מהירים וטכניים ועליות מאתגרות בנופים המרתקים של נחל דלבים, המלא מים בחורף ובאביב. שיאיו של המסלול הם הצניר הענק במפנה הצפוני של דולב וגשרי העץ אותם נעבור במפנה הדרומי של היישוב הצופים אל נחל מז‘ור. ניתן לחנות במעיין טלמון ולהתחיל את הרכיבה משם.

 


 

סובב מעיינות טלמונים

צבע במפה: כתום
התחלה: בי“ס טלמון
סיום: בנק‘ ההתחלה
עוד כניסות:
– מעיין טלמון
– בית קפה בד בבד
– נריה
אורך: 11.5 ק”מ
טיפוס מצטבר: 280 מ’
כיוון רכיבה: כיוון השעון
קושי פיזי: בינוני
קושי טכני: בינוני
זמן: 2:30 שעות

תיאור המסלול: מסלול יפהפה. מתאים לרוכבים מנוסים ומאפשר טעימות מכל הטוב של האזור המסלול מתחיל מבי“ס טלמון או ממעיין טלמון. נתחיל בקטע גלישה מהירה בסינגל מעט טכני עד לחציית הכביש הישן המחבר בין טלמון לנריה. זוהי צומת החלטה, בה ניתן לפנות ימינה על הכביש במקום להמשיך בסינגל וכך לקצץ בכחצי את אורך המסלול. מחציית הכביש נמשיך בקטע מהיר מאוד בירידה עד לתחתית הוואדי. הירידה ביער אורנים עבות. מכאן מתחיל טיפוס ארוך ומאתגר, המזכה אותנו במעבר בין עצי זית עתיקים בני מאות שנים, מבנה שומרה מרשים ביופיו ורכיבה על משטח סלע. בסוף העלייה נגיע לצומת נריה – זית רענן. המסלול חוצה את הצומת ויורד אל דרך הביטחון הצפונית של נריה. לפני הצומת, ניתן להמשיך ישר בסינגל ולהוסיף את המסלול של “סובב עיינות ענר“, 4.3 ק“מ. נגיע לצומת נריה ונחצה אותה בזהירות. מכאן נטפס אל בית הקפה “בד בבד“ ונחלוף על הפנייה שמאלה, לסינגל “עיינות טל“. מ“בד בבד“ נטפס אל גבעת היקבים, מומלץ לרדת מהאופניים בחניון ולצאת לסיור רגלי של כמה דקות באתר ובתצפית “מגדל לים התיכון“. מכאן נמשיך בירידה מהירה וזורמת שתוביל אותנו אל הסיום במעיין טלמון. מהמעיין נשוב אל הרכב בחניית בי“ס טלמון.

 


 

סובב עיינות ענר

צבע במפה: סגול
התחלה: כניסה לשכונת
“זית רענן“ בנריה
סיום: בנק‘ ההתחלה
עוד כניסות:
– דרך ביטחון נריה
– עיינות ענר
אורך: 4.5 ק”מ
טיפוס מצטבר: 100 מ’
כיוון רכיבה: כיוון השעון
קושי פיזי: בינוני
קושי טכני: בינוני
זמן: 1:30 שעה

תיאור המסלול: מסלול קצר אבל מדהים ביופיו. המסלול מתאים לרוכבים מנוסים. מומלץ לחבר אותו ל“סובב מעיינות טלמונים“ או ל“סינגל עיינות טל“, אך ניתן לרכב אותו גם בפני עצמו. המסלול מתחיל בצומת נריה-זית רענן, בקטע סינגל מפותל עד לשער זית רענן. שם עולים לקטע קצר על כביש היישוב ומיד נכנסים לקטע הסינגל הכי טכני בכל האזור. זהו קטע מהיר, רצוף מעברי סלעים ומשטחי סלע מאתגרים. בסוף הקטע נגיע לנבי ענר, חורבה מקומית ומיד אחריה, עיינות ענר – רצף של כמה בריכות יפות הצופות אל הנוף ואל נבי עית‘ – כיפה עגולה מכוסה יער יפה (ראו הרחבה על ארץ גיבורי התנ“ך). לאחר התרעננות במעיינות, נמשיך להקיף את היישוב מצפון ונזכה לתצפיות מרהיבות לכיוון כרם רעים ונחליאל. המסלול מסתיים בצומת נריה – זית רענן ומשם ניתן להמשיך עם השביל הכתום לכיוון מעיין טלמון.

 


 

סינגל עיינות טל

צבע במפה: אדום
התחלה: בד בבד
סיום: בנק‘ ההתחלה
עוד כניסה: צומת נריה
אורך: 8.5 ק”מ
טיפוס מצטבר: 230 מ’
כיוון רכיבה: נגד כ. השעון
קושי פיזי : בינוני
קושי טכני : בינוני
זמן: 2 שעות

תיאור המסלול: סינגל מהיר בטירוף, פותח את הנוף צפונה לכיוון כרם רֵעִים ונחליאל. הסינגל מתאים לרוכבים מיומנים. תחילת הרכיבה בבית הקפה בד בבד וכן ניתן לחבר את המסלול ל“סובב מעיינות טלמונים“. אפשרות נוספת היא להתחיל ולסיים בצומת נריה. המסלול מתחיל בירידה מהירה ויפה שלא נגמרת (2.5 ק“מ). הזריזים שברוכבים יבחינו בנבי-עית‘, גבעה עגולה מכוסה ביער יפה (ראו הרחבה על ארץ גיבורי התנ“ך). בסוף הירידה נחבור לדרך הגישה לכרם רֵעִים. נמשיך מערבה על הדרך. לפני היציאה לכביש נפנה שמאלה ונתחיל לטפס בסינגל, טיפוס ארוך אבל מתגמל. השביל עובר בין בוסתנים יפים ואפשר ליהנות מפירות העונה. בתום העלייה, נחצה את הכביש ונעלה מעט לכיוון צומת נריה. כאן ניכנס אל דרך הביטחון הצפונית של היישוב (מסומן כתום במפה) ואיתה נחזור לנקודת היציאה בית הקפה “בד בבד“.

 


 

מסלול משפחתי טלמונים

צבע במפה: ורוד
התחלה: בי“ס טלמון, תחנת השכרת אופניים
סיום: בנק‘ ההתחלה
אורך: 3 ק“מ
טיפוס מצטבר: 70 מ‘
כיוון רכיבה: כיוון השעון
קושי פיזי: קל
קושי טכני: קל
זמן: 2 שעות

תיאור המסלול: נצא מחניית ביה“ס טלמון על הטיילת עד לצומת נריה. הרכיבה נוחה על המדרכה ומאפשרת תצפיות יפות מערבה. בצומת נריה נחצה את הכביש בזהירות ונתחיל לטפס לכיוון “בד בבד“ על דרך 4X4. מ“בד בבד“ נצא על הכביש ונגיע אל תחנת השאיבה ממול. מתחנת השאיבה, נתחיל לגלוש בסינגל נוח ולא טכני שייקח אותנו בירידה מהירה וכיפית עד למעיין טלמון. מהמעיין נצא על כביש הגישה ונחבור שוב לטיילת ואל חניית ביה“ס. ניתן להתחיל את המסלול ממעיין טלמון.

 


 

סובב דולב

צבע במפה: צהוב
התחלה: שער דולב
סיום: בנק‘ ההתחלה
אורך: 4,5 ק“מ
טיפוס מצטבר: 30 מ‘
כיוון רכיבה: כיוון השעון
קושי פיזי: בינוני
קושי טכני: בינוני
זמן: 2 שעות

תיאור המסלול: מסלול בינוני באורכו שנותן לנו הצצה לפנינות היפות ביותר באזור. מתאים לרוכבים מנוסים. המסלול מתחיל בכניסה ליישוב דולב. גולשים בזהירות על כביש הגישה של היישוב, עד לשער הכניסה לכרם, בעיקול הכביש. נרכב בצדו של הכרם עד לחציית הגדר וכניסה לסינגל. מכאן מתחיל טיפוס מתון לכיוון מזרחה. נחלוף בחורש טבעי ובהמשך ביער אורנים. בסוף העלייה המאתגרת יתגלה לעינינו מחזה מדהים של צניר ענק ומתחת פרוש נחל דלבים. נמשיך מזרחה בסינגל ונחלוף על פני חורבה קטנה. נחצה את כביש הגישה למוצב וניכנס שוב לסינגל בקטע מיוער. זהו אחד הקטעים היפים ביותר בשבילי האזור. השביל צופה דרום מזרחה אל נופיו של נחל מז‘ור. בשיאו של הקטע גשר עץ יפהפה.

 


 

לנוחיותכם מצורף קישור להורדת מפת המסלולים המלאה:

להורדת קובץ מסלול

להורדת קובץ GPX

מרכז מידע סינגלים בבנימין: 1-800-34-54-54


אינסטגרם

Something is wrong.
Instagram token error.

פייסבוק

© תיירות חבל בנימין, כל הזכויות שמורות | פיתוח תוכן: המתכנה | תנאי שימוש