לוגו

עמותת עם אחד למען קשישים, חיילים בודדים וילדים חולים: איך העמותה מסייעת לאוכלוסיות נזקקות?

עמותת עם אחד היא בין עמותות הסיוע היותר מיוחדות בישראל. זאת, בין השאר מאחר שהיא מגישה סיוע באופן מגוון במיוחד. בכל סוגי פעילותה חוזר עקרון מפתח אחד והוא לסייע לכולם ללא יוצא מהכלל, מתוך גישה שאומרת שכולנו עם אחד. לפניכם היכרות קצרה עם העמותה ועם פעילותה החשובה:

עמותת עם אחד בתמצית

"עם אחד – מרכז עזרה וסיוע" הוקמה במקור על ידי מתנדבים והיא פועלת כיום בפריסה ארצית. העמותה מפעילה מתנדבים ופעילויות סיוע מגוונות, במגוון תחומים שבהם נדרש סיוע כזה ולאוכלוסיות מסוגים שונים. עמותת עם אחד (בשמה המקוצר) עושה זאת באמצעות שני משאבים עיקריים. מחד, ישנם המתנדבים והמתנדבות שמבצעים את הסיוע בפועל. מאידך, ישנן התרומות הנדיבות מהציבור הרחב, אשר כמובן מסייעות מאוד למימון פעילות העמותה. בראייה רחבה יותר, מטרותיה כוללות שיפור מצב הגורמים החלשים בחברה הישראלית ובכלל, תרומה לכבוד האדם, אושרו ורווחתו.

מפעילויות עמותת עם אחד – סיוע בתזונה למשפחות

בתחום הביטחון התזונתי, עם אחד מציעה סיוע למשפחות נזקקות, שמופנות אליה דרך מחלקות רווחה ברשויות המקומיות. ישנו דגש מיוחד על מזון לתינוקות וילדים, באמצעות סלי מזון ותלושי מזון. אם מדובר בתינוקות, המוצרים עשויים לכלול חלב ותחליפי חלב, מחיות פירות וירקות, בקבוקים, מוצצים, טיטולים ועוד. מי שמעוניינים לסייע בהיבט זה, יכולים לתרום עלות סל מזון למשפחה ואף לאמץ באופן קבוע משפחה נזקקת.

 

 

עמותת עם אחד ותמיכתה בנוער במצוקה

העמותה מסייעת גם לבני נוער, אשר נמצאים במצבי סיכון שונים. היא מפעילה מגוון תכניות עזר ומקדמת מניעת אלימות והתנהגויות סיכוניות. אלה מוחלפות בחלופות התנהגות נורמטיביות ומקדמות, תוך חיזוק יכולתם של בני הנוער להתמודד עם מצבי לחץ. כך נמנעים גם מצבים של שימוש בחומרים ממכרים. העמותה מספקת לבני הנוער ייעוץ ותמיכה נפשית ובמידת הצורך גם מפנה אותם לטיפול מקצועי מסוגים שונים. זו היא כמובן פעילות ברוכה במיוחד, מאחר שהיא מטפלת בדברים ממש "בשורש" – מצוקות חברתיות רבות, מתחילות בשלב זה בדיוק, של נוער במצוקה.

סיוע לקשישים – ערוץ תמיכה נוסף של עמותת עם אחד

בתור אחת האוכלוסיות הפגיעות ביותר, קשישים הם גם בין אלה שזקוקים לעתים קרובות לסיוע מיוחד. העמותה מספקת לקשישים מסגרת חברתית תומכת, אשר מתנהלות בה פעילויות העשרה שונות. אלה כוללות פעילויות תנועה מסוגים שונים, פעילויות אומנות כגון מוזיקה, גינון, ריפוי בדיבור ועוד. למעשה, העמותה מפעילה מרכזים מיוחדים, עם מערך הסעות למרכזים ומענה לאורך כל היום. הפעילויות מותאמות לכל קשיש, תוך התחשבות בו ובמצב בריאותו המיוחד. כמו כן, ניתנות במרכזים אלה ארוחות בוקר וצהרים. באמצעות שירותי ייעוץ והכוונה לקשישים ולמשפחותיהם, מתקבל סיוע נוסף שתורם בדרכים רבות. למשל בהתמודדות עם מחלות ספציפיות או במניעת אלימות נגד קשישים. קבוצות של קשישים שפועלות בשפות ספציפיות כגון רוסית או אנגלית, מקלות על קשישים שאינם שולטים היטב בעברית. מעבר לכך, הקבוצות בשפות אלה כמובן מאפשרות לאותם קשישים להיות באינטראקציה עם אחרים, בשפה המוכרת להם יותר, שהיא בוודאי שפה שקרובה לליבם ובה קל להם יותר להתבטא.

פעילויות נוספות של עמותת עם אחד

העמותה עוסקת גם בסיוע לחיילים בודדים, אלמנות ויתומי צה”ל, בחלוקת מוצרי הלבשה לנזקקים, בסיוע לילדים חולים, במתן חבילות סיוע למקרים רפואיים מיוחדים, בייעוץ כלכלי לזוגות צעירים ואף בהכשרה מקצועית מסוגים שונים לנזקקים.

לסיכום

אם אתם מחפשים למי ולמה לתרום, כדאי לכם להכיר גם את העמותה המיוחדת הזו.

נגישות