לוגו

הגיע הזמן להביע הערכה לעובדים שלכם – אבל איך עושים את זה?

נהוג לומר שיש שלוש הזדמנויות פז להראות הערכה לעובדים: בסמוך לביצוע מצוין, במועדים משמעותיים אישית ובמועדים משותפים. אם הערכה חיובית, בסיומו המוצלח של פרויקט, לדוגמה, מועברת לרוב בשיחה מפרגנת או הצהרה של המנהלים, הרי שבמועדים המשמעותיים נהוג להעניק מתנה מוחשית – כך למשל בתחילה או בסיום עבודתו של עובד, בחגיגות יום הולדת או אירוע משמח אחר, וכן באירועים משותפים כמו מעבר משרד או בחגים. איך תעשו זאת?

מילים, מעשים ומתנות

אחד מעקרונות הניהול הבסיסיים הוא הבעת הערכה לעובדים, זאת יודע כל מנהל. אבל איך אפשר להביע הערכה כלפי העובדים? הדרך הראשונה היא בעזרת מילים. החל משיחה אישית מפרגנת וכלה באזכור עובדים ראויים לציון בישיבה שבועית למשל. ישנם ארגונים שבהם נהוג לפעמים גם להעלות את המילים החיוביות על הכתב ולהעביר אותם הלאה או לתייק בתיק עובד אישי. דרך נוספת להביע הערכה מכונה מעשים ובתוכה נכללים, לדוגמה, בחירה של העובד כעובד מצטיין, העלאה בשכר, קידום בתפקיד או בונוס. הדרך האחרונה היא הענקת שי והיא, כאמור, המקובלת באירועים מיוחדים.

עובדים מרוצים זו פרסומת

שביעות הרצון של עובדי החברה הוא אחד המדדים החשובים בביקורת על ארגונים וחברות שונים. דעתם של העובדים, בכל הרמות, נלקחת בהחלט בחשבון גם בקביעת הערך של החברה וגם כנתון בהחלטה של עובדים נוספים האם להצטרף גם הם לעבודה, לצד הצוות הקיים. חלק גדול מהמוצרים שמשמשים כאפשרויות למתנות לעובדים הן מתנות ממותגות, כלומר מתנות שעליהן מופיע לוגו החברה. מתנות כאלה מאפשרות לעובדים מרוצים להציג בגאווה את שייכותם לארגון, מאפשרת מהלך פרסומי חיובי לחברה בקרב סביבתם של העובדים ובעיקר, מביע ללא כל ספק הערכה.

כמה זה עולה לנו?

מתנות לעובדים נעות על ספקטרום רחב מאוד ובהתאם, גם המחירים. אבל יש כמה עקרונות חשובים בתחום התקציב למתנות. קודם כל, כדאי תמיד לעשות מיקור חוץ לתחום המתנות לעובדים. מלבד הצורך לערוך מחקר, סקר שוק, רכישה, התאמה, אחסון, מעקב אחרי מלאי ומעקב אחרי מסלול חיי העובד בחברה הם רק חלק מהמשימות שכרוכות בתחום וגם אם מחלקת משאבי אנוש שלכם מוכנה לאתגר, אין ספק שמחיר המתנות והמיתוג שלהן יהיה הרבה יותר נוח בקנייה דרך ספק גדול.

רואים אותך עובד ורואים אותך כאדם

מנגנון מתנות לעובדים בנוי על שילוב בין מועדים אישיים למועדים משותפים. מועדים אישיים כוללים כמובן את יום ההולדת של העובד ומועדים חד פעמיים כמו חתונה או לידה של ילד. סוג נוסף של מועדים אישיים הוא מועדים שקשורים באופן ישיר בעבודתם הנוכחית בחברה: מסלול חיי העובד בחברה מתחיל כמובן ביום הראשון לעבודה, ממשיך ברגעי שיא אישיים בעבודה, כמו קידום, החלפת משרד או סיום מוצלח של תקופה מאתגרת או של פרויקט גדול ולעתים גם מתנת פרידה ביום העבודה האחרון. חגי ישראל הם המועדים המשותפים בהם מקובל להעניק שי לעובדים.

מטביעים חותם

הענקת מתנות לעובדים, ודאי כאשר מדובר במתנות שימושיות, איכותיות וכמובן, ממותגות, היא מהלך שמטביע חותם. בחברת 12BUY תמצאו צוות מקצועי, מיומן ומסור שילווה אתכם החל משלב סיעור המוחות כדי לבנות עבורכם את חבילות המתנות האיכותיות, הרלוונטיות והמגניבות ביותר, עבור העובדים שלכם, בכל שלב בו הם ראויים להערכה. לבד מהשירות יוצא הדופן שתקבלו ב-BUY12 – תוכלו למצוא באתר החברה שפע יוצא דופן של אפשרויות ברמה גבוהה ובמראה מגניב ועדכני.

 

לסיכום,

בעזרת אלה, תוכלו לבחור ולהרכיב עבור עובדיכם את המתנה המושלמת להבעת הערכה, מקצועית ואישית.

נגישות