לוגו

נתינה לזולת ללא מטרות רווח: הכול על תרומה לעמותות

עמותה, על פי ההגדרה היבשה, היא צורת התאגדות שבה אנשים חוברים יחד למטרה שאינה רווחית, לרוב לטובת מטרה ציבורית. קיימות לא מעט עמותות הפועלות למען נזקקים ואנשים מעוטי יכולת, והדרך שבה העמותות הללו מבטיחות את פעילותן היא באמצעות תרומות – בין אם תרומות המתבצעות על ידי אנשים פרטיים ובין אם תרומות מקרנות פילנתרופיות. לא מעט מהעמותות המסייעות למעוטי יכולת זקוקות גם לתרומות של חפצים, וזוהי הזדמנות בעבורכם להעביר הלאה חפצים שאינכם זקוקים להם עוד. אילו סוגי חפצים תוכלו לתרום לעמותות?

מכשירי חשמל

אחת מהעלויות הכספיות הכבדות ביותר בעבור משק בית כולל רכישה של מכשירי חשמל, החל ממקרר ועד מייבש כביסה. אם אתם מחזיקים במכשירי חשמל מכל סוג ניתן בהחלט לתרום הן באמצעות שימוש בפלטפורמות כמו למשל הרשתות החברתיות או אתרים המתמחים בכך. מדובר בהזדמנות מעולה בעבורכם לסייע לאחרים לחסוך לא מעט כסף, בייחוד אם יש לכם מכשיר חשמל מומלץ מספק אמין.

בגדים

במקום לזרוק את הבגדים שאתם כבר לא משתמשים בהם, אפשר ואף רצוי לתרום אותם הלאה. שימו לב כי הבגדים צריכים להיות במצב טוב, ועל כן עדיף קודם כל לסנן את הפריטים ומתוכם לבחור את הבגדים שאותם תעבירו לתרומה. חלק מהעמותות המובילות בישראל מציעות לישראלים אפשרות לתרום את הבגדים דרך שירות שליחויות או דרך איסוף המתבצע מנקודות ספציפיות, כאשר רצוי להתכונן מראש עם השקים וכן להתעדכן דרך הרשתות החברתיות, כל זאת מתוך מטרה להיפטר מהבגדים הישנים או אפילו כאלו שלא השתמשתם בהם כלל, כחלק מתרומה לקהילה.

ציוד מטבח

ציוד המטבח הכולל בין היתר סירים, מחבתות, סכינים וכן כלי מטבח מהווים דרך מצוינת ליצירה של תרומה לקהילה, בין אם מדובר במשפחות או זוגות כמו גם עמותות שמתמחות בחלוקה של אוכל למשפחות כמו גם מעוטי יכולת. אצל לא מעט בתים בישראל ניתן להבחין באי סדר שמגיע לידי ביטוי בריבוי של ציוד למטבח שבו אין שימוש. על כן, נצלו את ההזדמנות לטובת תרומה המתבצעת במסגרת של עזרה לקהילה, כחלק מיצריה של מערך המאפשר לתרום הלאה במקום לזרוק את הציוד.

תרופות

אם יש לכם בבית תרופות שאתם לא משתמשים בהם והן עדיין בתוקף, תוכלו לתרום אותם במקום לזרוק. בשנים האחרונות החלו יוזמות רבות מטעם אזרחים כמו גם עמותות אשר מספקות את התרופות הללו לקשישים כמו גם נזקקים שאינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש תרופות. לפני שאתם תורמים אפשר ואף רצוי לגשת לבית המרקחת בשביל לבחון האם אפשר לתרום את התרופות ללא מרשם ואילו מדובר בתרופות מרשם, בדקו כי הן בתוקף.

 

 

צעצועים

כל הורה מכיר את הסיטואציה שבמסגרתה הצעצועים של הילדים כבר לא רלוונטיים להם ולכן הם אינם משחקים בהם. בשביל לעשות סדר ולהימנע מעומס על החדר, הגיע הזמן ביחד עם הילדים לאסוף את הצעצועים ולתרום אותם הלאה. מדובר בהזדמנות מעולה בעבורכם להנחיל לילדים ערכים חיוביים של תרומה וסיוע לקהילה, כאשר אפשר בהחלט לנצל את האירוע של התרומה לטובת הכלל.

גם תרומה כספית אפשרית

אם אין לכם חפצים לתרום, או אם אתם מעדיפים לתרום סכום כספי, הדבר אפשרי בכמעט כל העמותות. למעשה, הרבה מהעמותות מתקיימות מתרומות כספיות, הרבה מהן מגיעות מקרנות פילנתרופיה בישראל, והדבר מבטיח את המשך התקיימותן. במקרה שבו קיימת עמותה ספציפית לה אתם מבקשים לתרום, כדאי ליצור קשר עם העמותה ולשאול כיצד תוכלו להעביר לה את הכסף.

לסיכום

עמותות וארגונים ברחבי הארץ ישמחו לקבל את התרומות שלכם, בין אם באיסוף עצמי או באמצעות הגעה עצמית לנקודות איסוף. במקום לזרוק את כל הפריטים שאתם כבר לא צריכים, תוכלו גם אתם להצטרף לאלפי ישראלים שכבר עכשיו תורמים את החפצים – החל מבגדים, מוצרי חשמל ועד צעצועים, ובכך מיישמים את רוח הקהילה והנתינה לאחר, ללא קבלת תמורה.

נגישות