7 יינות מומלצים לשולחן חג השבועות

7 יינות מומלצים לשולחן חג השבועות

 

חג השבועות הוא ללא ספק 15 דקות התהילה של קהילת הפרות הישראלית. מתי עוד זוכה הפרה עדנה לככב בדפים הראשיים של העיתון כשהיא מתבוננת בנו בעיני עגל? באיזו עוד הזדמנות מפורסמות טבלאות תפוקת החלב שלה בעיתונות הכלכלית?

אז נכון, התורה נמשלה לחלב ולכן בחג מתן תורה נוהגים לאכול מאכלי חלב ולהציף את המגזינים במתכונים לקישים, פשטידות ועוגות גבינה. אך הרשו לנו להפתיע אתכם: התורה נמשלה גם ליין, מה שמחייב אותנו להתאים לשולחן החג החגיגי והגבינתי גם יינות משובחים.

זו הסיבה שבגינה פנינו אל שלושה מיקבי בנימין כדי לקבל המלצות על יינות שיפארו את שולחן חג השבועות לתפארת הפרה עדנה.

 

יקב גבעות

גופנה שרדונה 2016

יקב גבעות שרדונה 2016יין עשיר ושמנתי בעל תיבול ייחודי המבוסס על זן השרדונה עם תוספת קטנה של קברנה סוביניון. הענבים גדלים בכרמים של ההר המרכזי בגובה של 700–900 מטר.

היין מתאים במיוחד למנות דגים ברטבים מבוססי שמנת, מנות עשירות של ירקות, וכן גבינות בסגנון ברי או קממבר. מומלץ להגיש בטמפרטורה של 14–12 מעלות.

 

גבעות גוורצטרמינר 2016

יקב גבעות גוורצטרמינר 2016יין ארומטי מאוד, מתובל ועשיר עם ניחוח טרופי.

היין יבש אך ללא מרירות האופיינית לזן הגוורצטרמינר – שהוא הזן היחיד ביין זה וללא ערבוב עם זנים נוספים. הענבים גדלו בכרמים בדרום רמת הגולן ועברו תהליך תסיסה קרה במכל, ללא מגע עץ.

היין מתאים במיוחד לגבינות חריפות ולמאכלים בסגנון אסייתי ומומלץ להגישו בטמפרטורה של 8–10 מעלות.

 

יקב פסגות

 פסגות שרדונה 2016

פסגות שרדונה קברנה סובניון 2016יין המשדר ניחוחות של הדרים ופירות טרופיים, המורכב מ-100% ענבי שרדונה המגיעים מכרם קידה בהרי ירושלים.

היין מתאים במיוחד למנות של דגים ולליווי גבינות, נותן תמורה מעולה למחיר ומוסיף אלגנטיות וטעם לשולחן החג.

 

פסגות רוזה 2016

יקב פסגות רוזה 2016בלנד של זני ענבים אדומים מכרמים הממוקמים בגובה 700 מטר צפונית לירושלים. היין האלגנטי הזה זכה בתחרויות בקטגוריית הרוזה, והוא מעניק לחיך ארומות וטעמים של פרחים, פירות יער והדר.

מתאים לליווי מאכלי גבינות ודגים, אך גם למנות עוף וירקות. מומלץ להגיש מצונן.

 

פסגות 7 אדום

יקב פסגות 7 אדוםבלנד של הזנים האדומים שמגדל היקב, עם נוכחות חזקה של פרי אדום שחור וסגול. על אף היותו יין עצמתי ועשיר בטעמים הוא עדיין קליל יחסית, וכאשר הוא מוגש מצונן – מתאים גם למאכלי דגים ולשתייה בפני עצמו.

 

 

יקב תניא

רוזה 2016

יין קיצי, המבוסס על זן השיראז וקיבל צבע עז לאחר ששרה עם הקליפות. היין מעביר לחיך טעמים של תות טרי ודובדבן ומתאים לליווי גבינות ומנות דגים עשירות.

קברנה סוביניון 2015

הקברנה סוביניון מסדרת “עברי” של היקב, מיוצר מ-90% ענבי קברנה ו-10% מרלו. הוא מצטיין בטעמים של פרי צעיר, פלפל ותבלינים ארצישראליים כמו טימין וזעתר. היין מאוזן, נעים מאוד לשתייה ומתאים לליווי מגוון מנות, לרבות מנות דג וגבינה.

 

 

כבר יש לכם את היינות האלה בבית? לא נורא. תוכלו למצוא עוד הרבה יינות מיוחדים לשולחן החג בשאר היקבים בחבל בנימין.


אינסטגרם

Something is wrong.
Instagram token error.

פייסבוק

© תיירות חבל בנימין, כל הזכויות שמורות | פיתוח תוכן: המתכנה | תנאי שימוש