לוגו

יישובים במועצה האזורית מטה בנימין: והפעם – היישוב שילה

היישוב הקהילתי שילה הוא יישוב קהילתי דתי הממוקם בדרום השומרון ומשתייך למועצה אזורית מטה בנימין. שילה נחשב לאחד מהיישובים הראשונים שהוקמו באזור של המועצה הגדולה ביותר בישראל. היישוב הוקם בשנת 1979 ומתגוררים בו נכון לשנת 2022 כ-5,000 תושבים. מדובר ביישוב בעל היסטוריה עשירה, וזאת מאחר וכבר בתקופת מלחמת ששת הימים החלו ישראלים לפקוד את האזור בעקבות ממצאים ארכאולוגים, כאשר מאז ועד היום הוא נחשב לאחד מהיישובים הבולטים באזור המועצה האזורית מטה בנימין. מדוע? כל הפרטים בכתבה הבאה.

שילה – יישוב קהילתי דתי

בשנת 1979 אישרה ממשלת ישראל את הקמתה של היישוב וזאת בהתאם לחלוקה של קרקעות אשר על פי המדינה הם אדמות מדינה. המיקום המעולה של שילה מושך אליו אלפי מבקרים מדי שנה וזאת בשל העובדה כי מדובר ביישוב אשר ממוקם במרחק של כ-40 קילומטר מירושלים, ובסמוך לכביש 60. המיקום המעולה של היישוב בסמוך לשני ערים הופך אותו לאחד מהאזורים היפים ביותר בישראל כאשר ביישוב תוכלו למצוא 200 תעשייתיים לצד נחלים כאשר נמצאים בקרבת היישוב. נוסף לכך בשנים האחרונות הוקם ביישוב אזור תעשייה גדול לשם מתפרס על שטח של כ-500 דונם, שם תוכלו למצוא מפעילים, משרדים לצד חנויות שבהם מועסקים מאות עובדים ועובדות.

הייחודיות של היישוב הזה מגיע לידי ביטוי בין היתר בשל עבודה חקלאית אשר מתבצעת בדונמים רבים אשר כוללים מטעי זיתים, קיווי, ענבים ועוד. נוסף לכך, בסמוך ליישוב ניטעו על ידי התושבים 200 של אפרסקים לצד רימונים וכן פרחים לייצוא כאשר האווירה הקהילתית כמו גם השקט באזור הוא זה שהופך את היישוב שילה למרכזי מאוד ומבוקש, הן מבחינה תיירותית והן מבחינה של עסקים.

מגוון רחב של שירותים לתושבים

אחד היתרונות הבולטים של היישוב נובע מהמגוון הרחב של שירותים אשר כוללים בין היתר גני ילדים, בתי ספר לצד חוגים, ספרייה, משחקים, מועדון יולדות וכן מסגרת לימודית תורנית. נוסף לכך, ביישוב יש מקווה אשר מיועד לנשים וגברים לצד שפע של בתי כנסת, בריכת שחייה, חדר כושר וכן אזור תעשייה מפותח מאוד. מאז שנת 1978 היישוב מנהל חיי קהילה אשר מזוהים עם רוח התורה, ותוך שימת דגש על אגודה שיתופית חקלאית, כאשר לאחרונה החלו להקים מיזמי בנייה אשר נועדו להרחיב את הגבולות של היישוב ובכך נמשוך עוד משפחות שהצטרפו.

לסיכום

היישוב שילה הוא יישוב קהילתי דתי אשר שם לעצמו למטרה לנהל את החיים של התושבים ברוח התורה לצד שימת דגש על המסורת. ביקור באזור מאפשר לכם לבקר לא רק באזור תיירותי אשר כולל אתרי טבע, אלא גם נצל את המגדל החדש שהוקם בעיר ומאפשר לכם לצפות אל עבר הנוף עוצר הנשימה.

נגישות