סוף הדרך

צימר עם נוף בדולב

סוף הדרך: צימר עם נוף בקצה דולב

יש הרבה מה לראות והמון מה לעשות, לא הגיע הזמן שיהיה פה גם איפה לישון? כך נולד הצימר סוף הדרך

הדרך אל דולב ממחישה יותר מכול עד כמה יש לטבע מה להציע בחבל בנימין. הכביש המתפתל מחלמיש פתח בפנינו חלון לנוף של מרחב דולב-טלמונים ונתן לנו את התחושה של נסיעה גלילית, באזור של טבע נקי, אבל במרחק נגיעה מהבית.

צימר סוף הדרך

צימר סוף הדרך. כל מה שצריך לחופשה

סוף הדרך מתחיל בבריכה

החורש הטבעי, ההרים, הגאיות ושביל המעיינות הקרוי על שם גיבורות התנ”ך, שהמתין לנו בירידה משלוחת חלמיש, העידו שיש מה לראות ומה לעשות, ומה שנשאר לעשות זה להגיע. העצה שלנו: למרות שווייז בהחלט מזהה את הצימר, הדרך הטובה ביותר היא לנווט דווקא לבריכה בדולב ואז להקיף אותה או מימין או משמאל. הירידה בשביל הצר, ממש בקצה היישוב, תוביל אתכם למבנה עץ מבודד עם מרפסת נוף מרשימה, שממוקם בגבה של הבריכה ומשקיף על פיתולי נחל דולב.

אם המילה בריכה, שחזרה על עצמה פעמיים בפסקה הקודמת, עוררה את תשומת לבכם, תשמחו לגלות שמהצימר ישנו שער עם גישה ישירה לבריכה. כל מה שנותר לכם לבדוק הוא את שעות הרחצה שנהוגות במקום. כשאתם שם, אל תתביישו להגיע למציל ששמו אשר ולומר כמה מילים טובות. אשר הוא זה שהעלה את הרעיון לבנות צימר בדולב ואף בנה אותו במו ידיו.

המציל שהקים צימר

כ-30 שנים מוקדם יותר כששי”ץ, שמעון יצחקי, ואשתו ענת התיישבו בדולב, אף אחד לא חשב על תיירות במקום. כאשר דולב קמה, הם היו הראשונים לעלות לקרקע ויחד עם זוגות נוספים התגוררו בחמישה מבנים שהתאימו למשפחות עם עד שני ילדים, וגם זה בקושי. המון זמן עבר מאז אותם ימים חלוציים, שבהם מכונת כביסה אחת הספיקה לכולם וגנרטורים סיפקו את צורכי החשמל של היישוב הצעיר. במשך השנים היישוב גדל, קלט תושבים והקים לעצמו בריכה.

צימר סוף הדרך

צימר סוף הדרך. נוף מכל פינה

לפינה הזו הגיעו לא מעט אנשים מחוץ לדולב, ולאחר בילוי בבריכה ביררו אצל אשר המציל מה לעשות אם רוצים לשהות קצת יותר במקום. בתחילה אשר ענה שאין הרבה אופציות אבל אז עלה לו הרעיון להקים מקום כזה והוא הציע לבני הזוג יצחקי לעשות את זה יחד.

ענת ושי”ץ הם לא אנשי תיירות קלאסיים. היא אשת הוראה והוא איש עסקים, והמחשבה הראשונה הייתה “לא”. אבל המחשבה השנייה הייתה “למה לא?” – למרחב דולב טלמונים יש מה להציע. הוא נגיש, קרוב, יש בו מעיינות נגישים ומושכים, יש בו שבילי טיולים ועסקים פרטיים שמציעים אטרקציות – זה יכול לעבוד.

לאחר שנה וחצי של עבודה של אשר, הוקם צימר עץ, שמזכיר את יחידות הצימר הקלאסיות מאירופה, וכולל שתי יחידות: האחת זוגית והשנייה משפחתית. לשתיהן יש מרפסת נוף רחבה, שמשקיפה אל עמק נחל דולב, וחדי העין יוכלו לראות בצלע ההר ממול את עץ הקטלב הכי עתיק בארץ.

מנגל, מעשנת ופויקה: ארוחות באוויר הצח

הצימר מצויד כראוי בכל המכשירים והמתקנים הרצויים. בחצר תוכלו למצוא גם נדנדה ושולחן משפחתי גדול לארוחות באוויר הצח שיש למקום להציע. אם אתם בעניין של עבודה קשה תוכלו למצוא מנגל, מעשנת ופויקה, שמחכים רק לכם. אם באתם לא מצוידים, מול הבריכה, רגע לפני שאתם גולשים לצימר, ממוקם הסופר של היישוב, כך שתוכלו לסגור את הפינה.

צימר סוף הדרך

צימר סוף הדרך. עץ שעוטף אותך

ביחידה הזוגית הלינה היא בקומת גלריה, חוויה שמעצימה את תחושת הרומנטיות והחופש.

לעומת זאת, ביחידה המשפחתית מיועדת קומת הגלריה לילדים והלינה שם היא על גבי מזרנים, ליצירת חוויה וקרבה בין הילדים, שמבחינה פרקטית מאפשרת גמישות ופתרון קל עבור משפחות ברוכות ילדים. ההורים יסתדרו בחדר נפרד ומצויד בקומה התחתונה.

מחיר הצימר משתנה ותלוי בעונות השנה, בימי השבוע ובשאלה איזו יחידה מבקשים ולכמה זמן. חשוב לדעת, כי ישנו תשלום נוסף עבור כל ילד וכי המחיר עשוי לכלול כניסה לבריכה, כך שאם רוצים לוותר על הבריכה ולהוזיל עלויות, יש לסגור זאת מראש.

אבל ההמלצה שלנו היא לא לוותר על הבריכה, כי מתי הייתה הפעם האחרונה שישנתם עשרים מטר מהמים?

רוצים להזמין חופשה בצימר סוף הדרך? כל הפרטים כאן


אינסטגרם

Something is wrong.
Instagram token error.

פייסבוק

© תיירות חבל בנימין, כל הזכויות שמורות | פיתוח תוכן: המתכנה | תנאי שימוש