פרה פרה

איזה סנדוויץ' בא לכם?

פרה-פרה: סנדוויצ’ים מעולים ופינת חמד קסומה

בדרך לירושלים, ממש על כביש 443, מסתתרת פינת חמד מלאת הפתעות: בריכת דגים, שתי תרנגולות, צמד ארנבות, שתי יונים בצבעים שחור ולבן, כמה כלבים וגיא עייש אחד.

“מהר. תפתחי שעון. תמדדי כמה זמן לוקח לי להכין את המנה: תוך חמש דקות היא מוכנה”. גיא מכין לי קפה, מתבדח, מחייך, מכוון את הצלם שאיתי לכל עבר. “זו לא סתם מנה. היא מנה רצינית. את לא מאמינה? הנה, אני אשקול לך אותה”. הוא מניח את הפיתה שהכין, “עם שני שניצלים בכל פיתה”, הוא מדגיש. על המשקל: “430 גרם”, הוא מודיע בגאווה. אני מתחילה להבין שנתקלתי כאן באיש ססגוני ומיוחד, וגם לי נותר רק לחייך.

פרה פרה

פרה פרה. הכל טרי טרי

מסביב שולחנות פיקניק מזמינים לישיבה, שמהם ניתן גם לראות נוף ושקיעה מרהיבה. אבל את הפיתה יקבל בקרוב עוד לקוח מרוצה שהתקשר ל”פרה-פרה” כדי להזמין לעצמו סנדוויץ’ לדרך.

“תל אביבים מצטלמים פה סלפי”

גיא מסיים את הכנת המנה הכוללת גם זיתים וחמוצים במגשית, מחייך ויושב איתי לשיחה על התפריט, הלקוחות והמקום המיוחד שיצר כאן.

תגיד, גיא, אני חייבת לברר, מה הקטע עם החיות כאן?

“מחמם את הלב שהן כאן, לא? תל אביבים מצחיקים מצטלמים איתן סלפי. אני גדלתי עם חיות ונראה לי טבעי שהן יסתובבו כאן גם”.

קורה הרבה שמזמינים סנדוויץ’ מהדרך?

“בטח. המון מזמינים מהדרך. בעיקר בחורף. אנשים אוהבים לחסוך זמן ולהתקשר, ואז פשוט לאסוף את הסנדוויץ’ כשהוא כבר מוכן”.

שמעתי שקראת ללקוח שהתקשר עכשיו בשמו הפרטי. איך ידעת במי מדובר?

“אצלנו, כל לקוח נשמר בטלפון בשמו מהשיחה הראשונה שבה הוא מתקשר. מהשיחה השנייה אני כבר אנקוב בשמו בשיחה. זו נראית לי גישה חיובית ונכונה כלפי לקוחות. אחרי שבע שנים, כבר הצטברה כמות נאה של לקוחות שחוזרים באופן קבוע”.

פרה פרה

ממהרים? תתקשרו מהדרך

“לכל סנדוויץ’ אצלנו יש טוויסט”

מה אפשר לאכול אצלכם?

בתפריט תמצאו סנדוויץ’ שניצל, שקשוקה, חזה עוף, חביתה, טונה, אבוקדו, בלחם שחור או בפיתה”.

אל תיעלב, אבל נשמע יחסית סטנדרטי. לא?

“על פניו, אולי. אבל בכל סנדוויץ’ יש טוויסט שגורם לו להיות טעים במיוחד. למשל, בסנדוויץ’ אבוקדו שלנו המרכיבים הם, נוסף על האבוקדו, גם סלרי, פטרוזיליה, בצל מטוגן, פלפל שחור ולימון. נוצר לך סלט אבוקדו פגז. בסנדוויץ’ חביתה גם יש סוד שבגללו כולם אוהבים אותו”.

מה הסוד?

“אם הם רוצים לדעת, שיבואו וישאלו”, אומר גיא בפנים רציניות וחתומות. ואז חוזר לחייך.

“מי שבא לכאן יוצא מנקודת הנחה שהמנה שלו תיעשה במיוחד בשבילו”

יש הרבה מקומות לרכוש מזון מהיר על הדרך. למה כולם באים דווקא אליך?

“אני בעד אוכל ביתי ולא תעשייתי. אנשים רוצים לאכול מנה חמה ואוכל ביתי, ואין הרבה מבחר בתחום הזה. האוכל אצלי הוא לא רק טעים, הוא גם טרי ואיכותי, וזה מה שחשוב. קשה לקנות סנדוויץ’ מוכן שלא יודעים כמה שעות הוא עמד. אולי לא אכפת לך לפעמים, ותאכל גם סנדוויץ’ שהיה ארוז כמה ימים. אבל כל מי שבא לכאן צריך לצאת מנקודת הנחה שהמנה שלו תיעשה במיוחד בשבילו. הירקות ייחתכו טריים היישר לסנדוויץ’, וגם הפיתות נאפות כאן במקום”.

אז הם יצטרכו גם להמתין שהמנה תהיה מוכנה?

“נכון. לא יהיה כאן קטע של להכין אוכל מהר, ומי שמזרז אותנו יבין מהר מאוד שזה לא לעניין. ובכל זאת, לא לוקח יותר מחמש–שש דקות להכין מנה. מי שמעוניין שהמנה שלו תהיה מוכנה כבר כשהוא מגיע, יכול להתקשר מהדרך”.

פרה פרה מתחם

פרה פרה. מתחם של רוגע לצד הדרך

מה עם אלו שמעדיפים קפה ומאפה?

“גם המאפים נאפים כאן במקום, ויש מבצע של קפה ומאפה בתשעה שקלים. אבל אני מאוד ממליץ על הסנדוויצ’ים”.

מאיזו שעה אתם פתוחים?

“אנחנו פתוחים משש בבוקר עד אחרי השקיעה”.

גיא הכין לי סנדוויץ’ שקשוקה שאכלתי בהנאה רבה בעודי מתבוננת בשקיעה היפהפייה הנשקפת מהמזנון. מי היה מאמין שאנחנו יושבים כמה מטרים בלבד מכביש ראשי וסואן? כאן הכול נראה כל כך פסטורלי. התגברתי על יצר הסלפי ודילגתי על תמונת ארנבות, למרות שהיו פוטנציאל אינסטוש לא רע בכלל, והמשכתי בדרכי. האמת? רגועה יותר.

אוהבים אוכל ביתי וטעים ומקומות יוצאי דופן? מזנון פרה-פרה מחכה בשקט בשקט שתבואו לבקר בו – כמה קילומטרים לאחר תחנת הדלק בית חורון לכיוון ירושלים, פנייה ימינה לפי השילוט. הכשרות, אגב, היא למהדרין.

ממהרים? תתקשרו מהדרך: 052-2877828.

לעוד פרטים על פרה-פרה – הקליקו כאן.


אינסטגרם

Something is wrong.
Instagram token error.

פייסבוק

© תיירות חבל בנימין, כל הזכויות שמורות | פיתוח תוכן: המתכנה | תנאי שימוש