פלאפל בתחנה

פלאפל בתחנה: פרויקט חברתי בקונספט ניו יורקי

 

טרנד עגלות המזון האמריקאי עושה עלייה לבנימין, עם “פלאפל בתחנה” של יוסי, ניר וטוביה. למה הם מעסיקים דווקא נוער נושר, איך הם מתכוננים להיפתח לזכיינים והכי חשוב – איך המנה? שלחנו את אסף בר-שי למשימה קולינרית חברתית.

העגלה

הכירו את יוסי. יוסי בר. יהודי ניו-אייג’י, עם זקן, קסקט והרבה שקט בעיניים. דמות שהייתה מסתדרת יופי עם תפאורה של צפת, תל אביב, ירושלים או ברוקלין. הוא בכלל תושב מצפה יריחו, אבל גר גם עשר שנים בניו יורק. משם הגיע הרעיון של הפלאפל, שאותו הוא מוכר בתוך, ובכן, עגלה.

 

יוסי, זה נשמע מוזר: סטארט אפ ניו יורקי ל… פלאפל?!

“הרעיון שהבאתי מניו יורק הוא לא לפלאפל, אלא לעסק של מזון שנמכר על גלגלים”.

 

מזון על גלגלים? מה זה בדיוק אומר?

“בניו יורק מאוד פופולריות עגלות ומשאיות המזון, Food trucks. המשאיות או העגלות האלה לא מוכרות דווקא אוכל זול ומהיר; הרבה מהן מכינות מזון גורמה משובח בפינת הרחוב הקבועה שאליה מגיעים העובדים בצהריים כדי לפגוש את הנהג-טבח וגם לאכול אוכל טוב, כמובן”.

פלאפל בתחנה

כמובן. ואתה חשבת, מה שהולך באמריקה בטח ילך בישראל.

“זה לא בדיוק אותו דבר, אבל עשינו את ההתאמות שלנו. קודם כול התחלנו בגדול. הכוונה לא הייתה להרים עסק קטן וחביב שאולי יצליח ואולי לא. מההתחלה הקמנו עסק עם פוטנציאל להפוך לרשת, ואפילו להציע זכיינות לצעירים שישתחררו מהצבא וירצו להשקיע בעסק משלהם”.

 

אבל פה בתחנה זה מיקום קבוע, נכון?

“נכון. אחרי שנה של נדודים ממקום למקום ולמידה מהשטח, העסק התייצב על מקומות קבועים. בינתיים מעבר מכמש וכפר אדומים”.

 

אז חלאס עם היהודי הנודד?

“תראה, לא תמיד רע לנדוד, אבל כשאתה עסק רציני ומתחיל לבדוק את עצמך, אתה מגלה שהנדודים לא בהכרח טובים לעסק. משמעות התזוזה ממקום למקום עם העגלה הייתה עלויות כבדות של דלק, של שחיקה וגם מאמץ יומיומי ממושך בפתיחה ובסגירה”.

 

אז אתם על עגלה כי ככה גם מתאים לכם למכור גלידות, טופסי לוטו וסיגריות?

“לא, לא, לא. זאת הייתה החלטה ברורה – אנחנו לא ‘גזלן’ או ‘פיצוצייה על גלגלים’. ההתמחות שלנו היא פלאפל וזה מה שאנחנו עושים. פלאפל, שתייה, צ’יפס. זהו”.

 

הפלאפל

כשיוסי אומר “אנחנו” הוא מתכוון לשותפים שלו: ניר בר, אחיו, והגיס, טוביה בר-שקד – שמנהלים ביחד את סניף כפר אדומים הגדול. בזמן שאנחנו מדברים, ניגש אלינו אחד העובדים, חייכן, נחמד ובידיו מנת פלאפל בנייר ממותג, “פלאפל בתחנה”.

 

גלה לנו בבקשה את המתכון להכנת הכדורים.פלאפל בתחנה

“בשמחה. שים לב היטב: לתוך קערה גדולה מכניסים, והסדר חשוב מאוד…”

לפתע חלפה על פנינו קבוצת תיירים שצחקה בקולי קולות, להקת ציפורים התעניינה בקורות עמיתיהן ההולכים על שניים ולרעש הגדול הצטרפו שני ג‘יפים צבאיים מלאים בקצינים רעבים.

“סליחה, אני אלך לעזור עם הלקוחות. בתיאבון!”

טוב, אז את המתכון לא נקבל היום, אבל אפשר לגשת למלאכת הביקורת שלשמה התכנסנו.

 

ובכן, יוסי ושותפיו אינם מכינים את התערובת במקום. בשביל זה ישנה חברה מיוחדת שמכינה עבור “פלאפל בתחנה” מדי חודש למעלה מחצי טון של עיסה, לפי המתכון הפרטי שלהם. הפיתות דווקא כן מוכנות במקום – הן מגיעות חצי אפויות מאנג’ל ושאר ההכנה – במקום. השמן מוחלף באופן קבוע. בדקתי: כמונטיפיורי בשעתו עליתי למרכבה וגיליתי שמן צלול ורענן לגמרי. בכלל, למרות שמדובר בעגלה, ציוד ההכנה והאחסון כאן ברמה גבוהה מאוד. נראה שכל צ’יפסר ויחידת קירור עולים כמו כל העגלה.

 

בלי ספק, הטחינה היא החלק הטוב ביותר במנת הפלאפל בתחנה. הטחינה קרמית, בהירה, עוטפת את שאר רכיבי המנה בלי לנזול יותר מההכרחי. הפיתה, גם אם אינה מתחרה בליגה של פרדס חנה-כרכור, היא בהחלט טובה, טרייה ולא מתפרקת.

הכדורים פונים מעט לחובבי המליחות, אבל נהנים ממרקם טוב – פריך למדי מבחוץ ועשיר מבפנים. בקשה לתוספת “חריף” הכניסה למנת הפלאפל הבנימיני דוק עדין של חריפות עם טעם עשיר.

החצילים, רכיב אהוד בעיני המבקר, זוכים ליחס מועדף. הטעם ניכר וטוב, המרקם העדין נשמר והחציל לא חרוך או מריר מדי. לא זיהינו שילוב חדשני של ירקות מפתיעים בסלט, שהיה פשוט. עם זאת, קצב תחלופת ירקות הסלט, הקצוצים היטב וטעימים, תואמת לקצב תחלופת הלקוחות במקום. סרט נע.

 

המקום

 

הלוגו “פלאפל בתחנה” שעל שקית הנייר הממותגת משתלב בקו עיצוב ברור (בגוני בז’) סביב עגלת המזון הישראלית, עניין שאינו מובן מאליו בעסקים בדרכים. “חשוב לנו שהלקוח ירגיש שהוא הגיע הביתה, למקום מוכר ואהוב”. המיתוג הזה מוכר גם למי שעבר בסניף של כפר אדומים.

העגלה אינה הכול. מצד העגלה נפתח סוכך שמש גדול ויעיל, ובחזיתה סוכך גדול וחסון, שמספק צל למספר שולחנות וכיסאות. כשמזג האוויר מתיר זאת, אפשר לפסוע שני צעדים מהסוכך וליהנות מכר דשא מוריק וצמוד, שעליו מקומות ישיבה מוסדרים באוויר הפתוח. מהדשא נשקף נוף בנימין – שער בנימין, אדם ויישובי הסביבה וגם ספר המדבר הקסום.

מעבר מכמש נמצא על הדרך המרכזית מירושלים ליישובי בנימין – אדם, עפרה, שילה ועלי. מקומו של המעבר במבואות העלייה לכיוון פסגות ובית אל. במעבר נמצא לא רק פלאפל בתחנה, אלא גם תחנת דלק, חנות נוחות ואת מרכז תיירות בנימין המעוצב והממוזג שבו תוכלו לקבל מידע על טיולים באזור.

לדבריו של יוסי, הבחירה במיקום נולדה על סמך קליינטורה ותיקה שביקשה להפעיל את העגלה באזור הזה, חיילים, עוברי דרכים ומקומיים, שכמה מהצעירים שבהם מגיעים לעבוד בסניף מעבר מכמש של פלאפל התחנה – אבל זה סיפור בפני עצמו.

 

העובדים

 

חלק מהנוער שמועסק בסניף מעבר מכמש מגיע מפרויקט “היל”ה”. מדובר בנוער נושר ממסגרות חינוכיות, שמשרד החינוך ייצר במיוחד עבורו מסגרת מתאימה יותר. הנוער יכול להשלים לימודים ובגרויות במסגרות חיצוניות שיאפשרו להם להמשיך בחיים המקצועיים והאקדמיים למרות הכול.

בנוסף, הנוער הזה מופנה לעבודה בכל מיני מקומות, כמו הסניף שלפנינו של פלאפל בתחנה. נוער נושר דורש חשיבה ייחודית, אבל אם מישהו חושב שמדובר בעובדים בעייתיים, יוסי ממהר לתקן.

“החבר’ה האלה מרשימים. הניסיון שלנו מראה שכשמכניסים אותם למסגרת שמתאימה להם, מדהים השינוי. קודם כול הם עוברים משוטטות לפעילות תורמת. שנית, ברגע שנותנים להם אחריות ומחויבות, הם מוכיחים את עצמם כלא סתם עובדים טובים, אלא כאנשים הרבה יותר אחראיים ורציניים מנוער לא נושר”.

 

איפה אתה רואה את זה במיוחד?

“בכל דבר. הם רציניים, יודעים בדיוק מה צריך לעשות ומקפידים על זה. מעבר לעניינים האלה, הם נותני שירות מעולים”.

 

יוסי סומך לגמרי על העובד הצעיר והחייכן לצדי. הקסקט והמבט הרגוע שנשמר בעיניים מוכיחים את זה. נראה שהוא אוהב את הרעיון שהוא הצליח להרים Food Truck, משאית מזון, הרחק מניו יורק. נראה גם שאין לו בעיה להחליף את נוף ניו יורק האינטנסיבי בנופי בנימין הפתוחים.

 

השורה התחתונה:

פלאפל איכותי עם טחינה מצוינת, עם נגיעות של חו”ל ופרויקט חברתיפלאפל בתחנה

מחירים (נכון ל2016):

  • 14 ₪ מנה פלאפל
  • 14 ₪ שקשוקה
  • 9 ₪ חצי מנה
  • 10 ₪ מנת צ’יפס עם רטבים
  • 6 ₪ פחית שתייה

 

 

צילם: אסף בר-שי

לעוד מהחוויה בפלאפל בתחנה לחצו כאן


אינסטגרם

Something is wrong.
Instagram token error.

פייסבוק

© תיירות חבל בנימין, כל הזכויות שמורות | פיתוח תוכן: המתכנה | תנאי שימוש