עצמאות משפחתי: אתרי פיקניק לכל המשפחה

עצמאות משפחתי: אתרי פיקניק לכל המשפחה ביום העצמאות

 

“מה אתם עושים בעצמאות?” הוא החלופה הקלילה יותר ל”איפה אתם השנה בסדר?”. ועם זאת, עדיין מהווה השאלה הזו אתגר לא קטן. לאן באמת כדאי לנסוע ביום העצמאות שיהיה לא רחוק מדי, לא עמוס מדי ועם ערך מוסף מעבר להיותנו מחוץ לבית?

יער בן שמן, גן סאקר והפארק הלאומי ברמת גן עמוסים במנגליסטים עוד יותר מאשר בערב פסח, ויכולים לשמש כסמל ל”מחאת הסרדינים”. כל מטר פנוי של דשא הופך להיות תשתית למתקני צלייה מעשנים ואם לא יצאתם בחמש בבוקר לתפוס מרחב מוגן בפארק – לא סביר שתמצאו מטר פנוי להניח בו את כפות רגליכם, שלא לומר את רגלי המנגל.

ובכן, מתברר שיש מקומות מדהימים למנגל, פיקניק וטיול משפחתי שאולי לא שמעתם עליהם. עד עכשיו.

 

אתרים מושלמים לטיול ולפיקניק ביום העצמאות

הרשו לנו להציע לכם חלופות מעניינות לפעילות משפחתית ביום העצמאות שיהיו לא רחוקות מהבית, מאפשרות פיקניק מושלם ונותנות ערך משפחתי מוסף.

 

אטרקציות, מתחם ילדים ועתיקות: שילה הקדומה

אתר שילה הקדומה, ששימשה כעיר המשכן במשך 369 שנה, מספק כמה סוגים של חוויות לכל המשפחה: החל ממתחם “שילהדודס” הכולל הפעלות וסדנאות לילדים, דרך “מגדל הרואה”, מיצג אורקולי אינטראקטיבי וחוויית משקפי תלת ממד ועד סיורים בחפירות הארכאולוגיות המרשימות המשקפות את ההיסטוריה התנ”כית העשירה של המקום. בנוסף, במתחם שילה הקדומה יש חורשה גדולה ומוצלת עם ספסלי פיקניק. האתר עצמו והמוזאון ב”מגדל הרואה” יהיו פתוחים לקהל הרחב ביום העצמאות ללא תשלום. פעילויות נוספות באתר כמו סדנאות, מתחם שילהדודס וסיורים מודרכים יהיו בתשלום מיוחד לכבוד החג. באתר שילה הקדומה שירותים, מים זורמים, קפיטריה ,חניה מסודרת ואפשר לבלות בו שעות רבות. לפרטים נוספים: 02-5789111.

Waze: שילה הקדומה

שילה הקדומה

 

טיול, שכשוך ופיקניק: שביל המעיינות בפארק גיבורות התנ”ך

המסלול החדש הזה נפתח לפני פחות מחודש, וכבר ביקרו בו יותר מ-15,000 מבקרים. אין מה להתפלא על כך: המקום הקסום הזה מכיל את כל מה שצריך לבילוי עצמאות: מסלול המתאים לכל המשפחה העובר בתוך חורש טבעי קסום ומוביל אל סדרה של 5 מעיינות בגדלים שונים הפזורים בינות לעצים וסביבם שולחנות פיקניק, ספסלים ופינות מוצלות. כל מעיין נקרא על שם גיבורה תנ”כית שפעלה באזור בנימין ואשר על פועלה תוכלו ללמוד מהשלטים הפזורים ליד המעיינות. המסלול הוא מעגלי ואורכו הכולל 3 ק”מ. זמן הבילוי בו תלוי בעיקר בכם, אך בממוצע נע סביב שלוש שעות, כולל עצירות מנוחה ובילוי במעיינות.

Waze: שביל המעיינות בפארק גיבורות התנ”ך. יש חניון מסודר ומשולט.

פארק גיבורות התנ"ך

 

אתרי פיקניק עם מים: מעיין הכרמים, עינות ענר, בוסתן הכרמים

אם אתם רוצים להתמקד בפיקניק ובמנגל – יש לנו עוד 3 הצעות לאתרי פיקניק עם ערך מוסף:

 1. עינות ענר: בתוך חורש טבעי ולצד עצי פרי תוכלו למצוא את עינות ענר המזרימים את מימיהם אל שלוש בריכות חצובות בסלע. במקום פינות ישיבה לטובת המבקרים ופרגולה להצללה.
  Waze : עיינות ענר
 2. מעיין הכרמים | כוכב השחר: למרגלות שמורת הר הכוכב ישנו פארק ובו מעיין אקולוגי ייחודי. שם מחכים לכם שתי בריכות גדולות לשכשוך ורחצה, מפלים, דשא ופינות ישיבה רבות שישמשו כתפאורה מושלמת לפיקניק. אם אתם רוצים לרענן את הגוף והנפש במסלול טיול – מהחניון עולה מסלול אל הר כוכב – שם יש תצפית עוצרת נשימה של ירושלים והרי בנימין ממערב, ים המלח מדרום ובקעת הירדן והרי הגלעד ממזרח. המסלול עובר בחורש ים תיכוני ולאורך הדרך נראה שרידי מערות מגורים ובורות מים.
  Waze: מעיין הכרמים
  מעיין הכרמים
 3. חניון בוסתן הכרמים: בוסתן הכרמים נמצא בצומת שילה, בתחילתו של מסלול נחל שילה. בין כרמי הזית והענבים תמצאו שולחנות פיקניק רבים ובצמוד חניון גדול לרכבים. אם רוצים לגוון את הפיקניק במסלול טיול – מומלץ לבחור במסלול נחל שילה: המסלול מתחיל בבוסתן הכרמים, דרך שביל עפר נוח בין כרמי הגפנים והזית שמוביל אל שרידי מכלאת צאן עתיקה ובור מים פעיל.
  Waze: בוסתן הכרמים צומת שילה

צאו בחוץ, אבל תשאירו נקי

לסיכום: יום העצמאות יכול להיות יותר מעוד מנגל בפארק הסמוך לביתכם. טיילו בו, שכשכו רגליכם במעיין, הכירו את גיבורות התנ”ך או את עיר המשכן וצאו ליהנות מנופי ארצנו, ובמיוחד מארץ גיבורי התנ”ך: בנימין. זכרו להצטייד במספיק מים, בכובע ובשקית זבל לאיסוף האשפה בסוף הפיקניק, כדי שנמשיך ליהנות מפינות החמד של ארצנו.

 

 


אינסטגרם

Something is wrong.
Instagram token error.

פייסבוק

© תיירות חבל בנימין, כל הזכויות שמורות | פיתוח תוכן: המתכנה | תנאי שימוש