השכרת אופניים

טלמון

סינגלים למתחילים? יש דבר כזה

מיזם השכרת האופניים של פיני גרינברג בטלמון פותח דלת לעולם הרכיבה באחד ממסלולי האופניים היפים בארץ. סינגלים למתחילים? הנה מקום מצוין להתחיל

אחרי טיפוס לא קל על חורש ירון וירידה דרך גבעת היקבים, הסינגל סיפק הפתעה לא שגרתית. כ-200 מטרים לאחר העיקול ניצב מבנה מימין, שלשמאלו ירידה קצרה ומתחתיה מעיין עם בריכת אגירה. המשמעות עבור רוכב אופניים היא אחת: רענון.

סינגלים למתחילים חאן טלמון

אל המעיין – באופניים

השלב הבא לאחר בלימה מהירה, ירידה מהאופניים, מתיחת רגליים והורדת קסדה, הוא חליצת נעליים, קפה וכניסה למעיין. תאמינו לי: אין יותר טוב מזה. השילוב של סינגל אופניים עם מעיינות הוא שילוב לא פחות ממופלא. הוא משפר את חוויית הרכיבה ומעניק לה ייחודיות, במיוחד בימים חמים – וזה אחד היתרונות של קובץ הסינגלים בטלמונים.

סינגלים למתחילים: כאו כדאי להתחיל

סינגל הוא שביל רכיבה המותאם ברוחבו לרוכב בודד. מבנה הסינגל מעניקה חוויית רכיבת שטח זורמת, אחרת ולעיתים מאתגרת. בניגוד לכביש או לשביל רכיבה רחב, שבו ניתן לפגוש רכבי שטח, נסיעה בסינגל מאפשרת רכיבת שטח נקייה מהפרעות ומתחשבת ברוכבים, כשאת העליות הקשות מחליפים פיתולים ארוכים שמאפשרים לאגור כוחות וליהנות מהנוף.

לכל רוכב אופניים יש את הסינגל המועדף עליו, סינגל הבית, ולצידו רשימה של סינגלים שחייבים לעשות. אבל לפעמים האופניים בתיקון, לפעמים רוצים לחשוף את תענוגות הרכיבה לחברים ולקהלים חדשים, ולפעמים, המראה של אנשים בחולצות זוהרות שנעים בהרים ובגאיות יוצר בכם את החשק להתנסות גם כן.

בתיירות בנימין חשבו על הרעיון הזה והקימו מיזם השכרת אופני שטח, שמאפשר לכל אחד להגיע, לקבל הדרכה, הכוונה ומפה, ופשוט להתנסות. תחנת ההשכרה, שמנוהלת על ידי פיני גרינברג, ממוקמת ליד חאן טלמון וממנה ניתן לצאת לרכיבה בתשתית הסינגלים שנמצאת במרחב גוש טלמונים.

סינגל יפהפה בתוואי ייחודי

“אומרים שיש כאן את הסינגלים מהיפים בארץ”, אומר גרינברג. “התוואי שלו מאוד ייחודי, דומה לאלו של הסינגלים בגליל, אבל השבילים כאן מותאמים לרכיבה ויש כאן מעיינות בהיקף שאין בשום מקום בארץ. חוץ מזה, יש כאן מגוון רמות ולכן זה מתאים גם למשפחות”, הוא אומר.

סינגלים למתחילים

סינגל משופע באטרקציות ונוף

פיני הוא פרמדיק במד”א שיש לו גם מכון כושר וסטודיו לחוגי ספורט בטלמון. בעבר, הוא היה חלק מקבוצת רוכבים שנסעה רחוק כדי לנסוע באופניים אל יער בן שמן, בית שמש והרי ירושלים וגם דרך נחל מודיעים לכיוון תל אביב. אבל לפני שלוש שנים, מאז שמועצת בנימין פרצה שבילים וגילתה את פוטנציאל הרכיבה בגוש טלמונים, הוא החליט להפעיל גם את תחום האופניים.

בנקודת ההשכרה של פיני מסודרים זוגות אופניים איכותיים, שמותאמים לרכיבת שטח. בצד השני מתפעל פיני סדנת תיקונים לתושבי המקום ולעיתים הוא מעניק שירותים גם לרוכבים שבאים מבחוץ. השכרת אופניים לשעתיים עולה 35 ₪, ו-10 ₪ לכל שעה נוספת. היציאה לדרך מחייבת חבישת קסדה, שכלולה במחיר. החזרת האופניים היא בנקודת ההתחלה.

סינגלים למתחילים: יוצאים לדרך

היה חם. חם מאוד. אבל הדיבורים על אופניים, סינגל ומעיין עשו את שלהם. ביקשתי מפיני שיוציא לנו שני זוגות אופניים ובינתיים התאמנו את רצועות הקסדה לראש. פיני הסביר שוב על המסלולים הקרובים ונתן דגשים על תפעול האופניים, בעיקר בתחום הבלימה והחלפת הילוכים לקראת עלייה – שני נושאים חשובים, שמחייבים התייחסות באזור זה.

הבלימה צריכה להיות עם שתי הידיות. לחיצה על ידית הבלם הקדמי בלבד עלולה לגרום להרמת הגלגל האחורי ולסכן אתכם בהתהפכות. בלימה רק על ידית הבלם האחורי עלולה לגרום לנעילת הגלגל האחורי, למשיכת הצמיג על פני הקרקע ומשם קצרה הדרך להחלקה.

סינגלים למתחילים בחאן טלמונים

השכרת אופניים בחאן טלמונים

מצוידים במים, קסדה, ידע בטיחותי וגם באופניים יצאנו מנקודת ההשכרה. מהר מאוד גילינו כי הדרך המובילה לשבילים היא בירידה, תכונה שמאפשרת השתלטות קלה והתרגלות מהירה לאופניים. מצד שני, החזרה תהיה בעלייה. ככה זה בחיים.

בחרנו במסלול לא ארוך, שמשלב מעט עליות באופן יחסי ואינו ארוך מדי. אם אתם מתעקשים, נקרא לו משפחתי. מהר מאוד גילינו שהשביל שבחרנו זרם יפה, לא היה טכני ומאפשר גם לרוכבים פחות מקצועיים להרגיש בנוח. הנוף חבל על הזמן, למרות שהעדפנו למקד מבט בשביל ולא לעשות פדיחות.

וכן, יש במסלול מעיין. ממש על השביל. יכולנו להישבע ששמענו אותו קורא לנו, אבל מצד שני היה חם כך שקשה להתחייב על זה. ושם, ליד מעיין טלמון הבנו טוב יותר את מה שפיני אמר: אפשר לרכוב בכל הארץ ולתת לכל תוואי שטח את הכבוד שמגיע לו, אבל רחצה, טבילת רגליים קצרה או הפסקת קפה ליד מעיין במהלך רכיבה הן תענוג שווה במיוחד, שמשדרג כל רכיבה.

את הדרך חזרה, עשינו בחיוך.

להשכרת אופניים יש ליצור קשר ולתאם עם פיני בטלפון 052-464-3683.

למידע נוסף על השכרת אופניים לחצו כאן


אינסטגרם

Something is wrong.
Instagram token error.

פייסבוק

© תיירות חבל בנימין, כל הזכויות שמורות | פיתוח תוכן: המתכנה | תנאי שימוש