לוגו

מנצלים את חופשת הסמסטר לטיול בטבע בסביבת המועצה: מה אפשר לעשות בנחל דולבים?

חופשת הסמסטר מהווה הזדמנות נהדרת לשחרר את המחשבות ולאגור כוחות, כל זאת באמצעות טיול בטבע. אחד מהאתרים היפים והאטרקטיביים ביותר בעבור סטודנטים הוא ללא ספק נחל דולב אשר מציע חוויית טיול מהנה ואפילו מרגשת בשמורת טבע יפהפייה. כיצד תוכלו להעביר את הזמן של חופשת הסמסטר לטובת יצירה של חוויה בלתי נשכחת בטבע? כל הפרטים מחכים לכם בכתבה הבאה.

נחל דולבים – כל מה שצריך לדעת בשביל טיול בלתי נשכח

באזור השומרון ובנימין תוכלו למצוא את אחד מהאזורים היפים ביותר בישראל. שמורת הטבע ודאי מושכת אליה אלפי מבקרים בכל ימות השנה וזאת בשל העובדה כי מדובר באזור מישורי אשר בו ניתן לשהות הן לטובת טיול רגלי המתבצע מסביב לנחל או באזור עצמו לצד יכולת לטבול נחל מרשים אשר אורכו הוא כ-20 ק"מ. מדובר באזור שופע מעיינות, שישה מהם תוכלו למצוא באזור של שמורת הטבע. ביקור באזור מהווה הזדמנות מעולה לטבול במעיינות שוצפים לאורך אורך השנה, כאשר הייחודיות של האזור נובעת בין היתר גם בשל היכולת לשלב את השהות ביחד עם טיפוס למצוקים שגובהם מגיע לכ-20 מטר.

מדובר באחת משמורות הטבע היפות ביותר במדינת ישראל, לא מעט גם בזכות היכולת לנצל את השהות במקום לטובת טיול רגלי המתבצע בשבילים מסומנים, לצד אפשרות לשכשך בבריכות ובנביעות השוצפות. באזור תוכלו למצוא גם את טחנת הקמח אשר נמצאת למרגלות היישוב דולב, ובכך להוביל ליצירה של טיול בלתי נשכח אשר משלב בין שהות בטבע לבי אווירה קסומה ורגועה שכמותה לא ניתן למצוא בשום מקום אחר, כפי שיעידו אלפי המטיילים אשר מגיעים לאזור בכל ימות השנה.

איך מגיעים?

יש מספר דרכים להגיע לאזור, כאשר הדרך הקלה ביותר מתבצעת באמצעות רכב. החנו את הרכב שלכם באזור של עין זיו, ולאחר מכן מצפה לכם הליכה של כשעה עד אשר תגיעו לבריכת הדולבים אשר נחשבת לגולת הכותרת של האזור, וזאת בשל היכולת לפקוד בריכה טבעית וקסומה בצבע טורקיז עמוק. שימו לב כי אפשר להגיע גם בדרך קשה יותר וזאת במידה ואתם רוצים לנצל את הזמן לטובת הליכה, כאשר מחנים את הרכב בחניון בית הזיתים ומשם יורדים בירידה תלולה כחצי שעה עד ארבעים דקות, ולאחר שהגעתם לשביל מסומן בצבע כחול, תוכלו להגיע לנחל.

לסיכום

שמורת הטבע נחל דולבים היא מקום קסום ויפהפייה שיכול לסגור לכם את הפינה, וזאת בשל האפשרות לצאת לטיולים רגליים באזור, לשכשך את המים בתוך בריכות טבעיות או אפילו לעשות סנפלינג באזור, כל זאת מתוך מטרה לנצל את חופשת הסמסטר לטובת יציאה מהשגרה, כאן בישראל ועם שימת דגש על חוויה בלתי נשכחת.

 

נגישות