נהרה במדבר

צימר בנופי פרת

נהרה במדבר: להניח ראש ולהתחבר לעצמך

כשנכנסים לצימר העיניים רגילות לחפש את הסיבה, את הדבר שלשמו באנו. בואו נודה בזה, אנחנו לא מגיעים לצימר בגלל המחיר. בשביל מחיר אפשר לפתוח אוהל או לחפש אכסניה או מלון זול יותר. לצימר מגיעים בגלל משהו שתפס אותנו. זה יכול להיות גימיק שמשך אותנו, פינוק יוצא דופן או זווית מיוחדת לנוף עוצר נשימה. מה תפס אותנו ב”נהרה במדבר”? היו כמה מועמדים.צימר נהרה במדבר נופי פרת

נתחיל בזה שהנוף שנשקף מהצימר חושף טעימה מרהיבה ממדבר יהודה. אבל זאת לא הסיבה שתגיעו לכאן. גם פינוק יוצא דופן או גימיק מהותי תוכלו לחפש במקום אחר. בצימר של צופיה ג’ייקוב מוצאים משהו שונה, קשה להגדרה. אפשר לקרוא לזה פשוט שלווה. כאן תרצו להישאר. זה מתחיל בעיצוב הנקי והמוקפד, במגוון פינות הישיבה ומדפי הספרים. הוסיפו לזה את הג’קוזי המפנק, מכונת הקפה, הגינה המזמינה עם הפרגולה, הערסל, פינת המדורה או מנגל הגז וגם הצמחייה המטופחת, שכוללת עץ ינבוט, זית, גפן ותפוז סיני באמצע המדבר.

נהרה במדבר: אפילו אריק איינשטיין היה מרגיש כאן בבית

אבל אלו לא האקססוריז עצמם שעושים את האווירה, אלא החומרים והאופן שבו הם משולבים במרחב הצימר ויוצרים תחושה ביתית נינוחה, למרות שברור לך שהוא לא הבית. יש מצב שאפילו אריק איינשטיין היה מרגיש כאן בבית.

הסוד מאחורי הסדר והזרימה של הצימר הוא התכנון שלו, או נכון יותר מי שתכננה אותו: צופיה. כמו בכל תהליך שבו מתכננים מחדש מרחב מסוים, משימתו של המתכנן היא להתחבר לצרכים, לרצונות ולנפש של הדייר ולתרגם אותם לחומרים ולמרחב. במקרה של צופיה זאת הייתה משימה קלה; היא אדריכלית נוף במקצועה, והצימר הזה הוא בדיוק מה שהיא חלמה שצריך להיות.

צופיה הגיעה מקריית שמונה, מנופי הרי נפתלי ועמק החולה, והתגלגלה אל היישוב נופי פרת. לאחר שסיימה את לימודיה האקדמיים בחיפה היא קיבלה הצעה מאחד המרצים שלה לעבוד בירושלים ויחד עם חברה לחיים, דניאל, חיפשה משהו מחוץ לעיר, שיתחבר עם אהבת הטבע שלהם וכך הם הגיעו לנופי פרת.

החיים היו טובים, הזוג נישא והפך למשפחה, דניאל עבד כמורה דרך וצופיה עבדה במשרד אדריכלות בירושלים. “אחרי שש שנים העבודה על מחשב קצת הכבידה וחיפשתי קצת את המקום לנשמה”, מספרת צופיה. “התחלתי לחלום את החלום הזה שמעניק לאנשים את התחושה של בית, כולל עץ, ספרים, שמן זית וגם קסם אישי, ובשנה השביעית קבעתי עם בעלי במסעדה ושם הודעתי לו שאני מתפטרת סופית”.

הצימר שיוצר פיתול בזמן ו”השקטה מהעומס שבחוץ”

את הזמן החופשי ניצלה צופיה כדי ללמוד פילוסופיה, מדיטציה, קבלה ותנ”ך. בינתיים הבשיל אצלה החלום להקים צימר ולהתחבר לרצון שלה להעניק לאנשים מרחב ומקום לנשמה. היא התפייסה עם המקצוע שלה, הכניסה תובנות מתכנון נוף לתוך הבית ותכננה כל נקודה בחלל הצימר, כדי שלמבקרים תהיה תחושה מזמינה של בית.

“הצימר הזה מאפשר לי להיות יותר אני ולהעניק לאחרים. כל מה שתכננתי הוא פרי של מחשבה ולכן העסק הוא מרחב חי, שמצליח ליצור השקטה מהעומס שבחוץ ואיזושהי חריגה של הזמן, שבה אנשים מרגישים שהם היו פה יותר זמן ממה שהם באמת היו”, אומרת צופיה.

אל נהרה במדבר אפשר להגיע לא רק כדי להניח ראש, להרים רגליים ולהירגע. ניתן להוסיף ולהעמיק את החוויה בהשתתפות במדיטציה זוגית או קבוצתית שמנחה צופיה ולזכות בהזדמנות לחיבור לעצמנו, למקום ולמדבר.

שומרי מסורת ימצאו בצימר ובסביבתו את הצרכים הדתיים, החל מפלטת שבת ושעוני שבת, ועד בתי כנסת ומקווה. כלל ישראל ימצאו פה נקודה טובה למגוון נקודות עניין בסביבה.

לא רק בתוך הצימר: מיקום מצוין למטיילים

המיקום של הצימר מאפשר לבאים גישה רגלית לעין שחרית בנחל פרת, ובמרחק נסיעה של כעשר דקות ניתן להגיע לעין מבוע או לעין פרת וגם למסלול של נחל אוג. אטרקציה נוספת בסביבה היא אכסניית השומרוני הטוב, שבה קיים היום מוזיאון פסיפסים מרתק. עשרים דקות נסיעה כבר יביאו אתכם לירושלים או לחופים הצפוניים של ים המלח ולמסלולי הטיול בקומראן ובעינות צוקים.

אם תוסיפו לרשימה טיולי ג’יפים, טרקטורונים, רכיבת גמלים וסוסים, תגלו שכמעט כל האטרקציות של חבל בנימין פרושות במרחק נגיעה, ובכל ערב – למעט ערב שבת – תוכלו לסגור את היום באחת המסעדות שבמרחב כפר אדומים.

בדרכי החוצה אני מנסה לחשב כמה זמן שהינו בצימר ושוחחנו עם צופיה. אכן, מאבדים תחושת זמן כשנמצאים בנהרה במדבר.

למידע נוסף ולפרטי התקשרות


אינסטגרם

Something is wrong.
Instagram token error.

פייסבוק

© תיירות חבל בנימין, כל הזכויות שמורות | פיתוח תוכן: המתכנה | תנאי שימוש