כרמים, גבינות ושמן זית

סיור ברכבים פרטיים

כרמים, גבינות ושמן זית: סיור מודרך ברכבים פרטיים

אין כמו יום שמש חורפי כדי לצאת לשטח, ויום השישי הקרוב צפוי להיות בדיוק כזה. לגמרי במקרה, ביום שישי הקרוב (12.1.2018), מתחילה סדרת סיורים שמציעה תיירות חבל בנימין במסגרת מיזם “50 סיבות להכיר”. הסיור הראשון בסדרה ייקח את המטיילים בעקבות כרמים, גבינות ושמן זית, מימי יהושע בן-נון ועד ימינו אנו.

איך זה עובד? פשוט מאוד: נרשמים לסיור בטופס שבתחתית כתבה זו, מגיעים ברכב הפרטי שלכם אל נקודת האיסוף בצומת שילת, מצטיידים בדגלי סימון לרכב – ונוסעים בין נקודות הסיור בשיירת רכבים, תוך קבלת הסברים ממורה דרך בנקודות העניין השונות.

חקלאות בת אלפיים שנה במרחק נגיעה ממודיעין

כדי לדעת היכן נטייל, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להעיף מבט לצפון מזרח מהעיר מודיעין. מבט שכזה יגלה שרשרת הרים בולטת, המצויה ממש במרחק נגיעה. בסיור זה נקפוץ לביקור בהרים אלה ממש, בעקבות סוד שמן הזית הקדום.

גבעת היקבים

גבעת היקבים. אתר ארכיאולוגי ייחודי

נתחיל את הסיור במטעי זיתים עתיקים וחדשים המצויים זה לצד זה ובשרידי אחד הכפרים העתיקים שאפיינו את ההתיישבות הישראלית במקום החל מימי יהושע בן נון, הראשון שבירא יערות בארץ ישראל לצורכי התיישבות.

בסיור ניפגש עם רועה צאן אמיתי, נטעם גבינות מקומיות, נבקר באחד מבתי הבד הקדומים בעולם ובצידו בית בד מודרני ונקנח בבית קפה המגיש ארוחות מעולות אל מול נוף קסום.

בקיצור: יום שישי חורפי מושלם.

מה בתוכנית הסיור?

09:00: ניפגש במתחם ACE בצומת שילת, נצטייד בדגלי סימון לרכב ונצא לדרך.

09:30: סיור בינות לכרמי הזיתים בטלמון, שבמהלכו נשמע את סיפורו של הזית המקומי.

10:15: סיור באתר הארכיאולוגי “גבעת היקבים“, הכולל יקבים תת קרקעיים, מחילות מסתור, בית בד קדום ומגדל תצפית אל מישור החוף. נלמד על האסטרטגיה של יהושע בן נון, על ימי המכבים וגם על ימינו אנו.

בד בבד

בד בבד. גם טעים, גם מעניין

11:45 נסיים את הסיור במתחם “בד בבד“, מתחם ייחודי המשלב בית בד מקומי לייצור שמן זית עם בית קפה המגיש ארוחות מעולות אל מול נוף מרהיב.

12:45 סיום משוער במתחם “בד בבד”.

דגשים לסיור:

  • הליכה של כ-1 ק”מ, רמת קושי קלה עד בינונית.
  • יש להצטייד בנעליים נוחות להליכה, כובע ומים לשתייה.
  • מומלץ להצטייד בפנסים לצורך סיור במערות ומחילות תת קרקעיות.
  • ייתכנו שינויים בפעילויות בהתאם לתנאי מזג האוויר.

הסיור בחינם, אך יש להירשם מראש בטופס זה:


אינסטגרם

Something is wrong.
Instagram token error.

פייסבוק

© תיירות חבל בנימין, כל הזכויות שמורות | פיתוח תוכן: המתכנה | תנאי שימוש