יום העצמאות בטבע

יום העצמאות בטבע: מה מתאים למשפחה שלכם לעשות?

אנחנו יודעים מה עשיתם ביום העצמאות האחרון. כלומר, זה לא שעקבנו אחריכם או משהו, אבל בגדול ניתן לחלק את הפעילות המשפחתית הישראלית ביום העצמאות לשלושה סוגים: אלה שלא זזים מהמסך כדי לא לפספס את חידון התנ”ך ואת “חגיגה בסנוקר”; אלה שהמנגל הוא מצוות החג העיקרית שלהם; ואלה שפשוט רוצים לטייל בארץ ישראל.

לא חשוב איזו משפחה אתם – יש לנו את כל מה שאתם צריכים.

למשפחות שאוהבות את חידון התנ”ך

עזבו אתכם מהשאלה הזהה ושאלת ראש הממשלה. בואו לבקר במקומות שבהם באמת התרחשו סיפורי התנ”ך, ולא – אבשלום קור אינו דמות תנ”כית. למשפחות שאוהבות להתחבר לתנ”ך אנו מציעים שתי פעילויות תנ”כיות מיוחדות:

  1. פארק גיבורות התנ"ךפארק גיבורות התנ”ך

בנימין היא ארץ גיבורי התנ”ך, ויש בתנ”ך גם לא מעט גיבורות. לכבודן הכשרנו לפני כשנה את שביל המעיינות בפארק גיבורות התנ”ך, ומאז ביקרו בו עשרות אלפי מטיילים.

שביל המעיינות עובר בתוך חורש טבעי ולאורכו מתחמי מעיינות הקרויים על שם גיבורות תנ”ך שונות: רחל, שארה, דבורה, חנה ואחינועם. מה עשתה כל אחת בתנ”ך? תצטרכו להגיע ולקרוא את השילוט במקום, המספר את סיפורן של הגיבורות.

המסלול הוא מעגלי, קל להליכה, אך אינו מותאם לעגלות ילדים וההליכה בו נטו אורכת כשעה. כדי לחשב את הברוטו יהיה עליכם להכניס לתחשיב את זמן השכשוך והטבילה במעיינות השונים ואת זמן השימוש בשולחנות הפיקניק הפזורים בפארק. אם תשאירו את המקום נקי אחריכם, אתם כבר ממש “צדיקים אורגינל”. שימו ב-waze ”שביל המעיינות פארק גיבורות התנ”ך”.

  1. שילה הקדומה

שילה הקדומה היא לא עוד שאלה בחידון התנ”ך. מדובר בעיר ששימשה מקום המשכן במשך 369 שנה, הייתה בירת ישראל הראשונה ובה התרחשו מאורעות תנ”כיים מפורסמים כמו תפילת חנה וחלוקת נחלות ישראל.

אך שילה הקדומה אינה רק אתר תנ”כי מפורסם, אלא אטרקציה של ממש: יש בה מתחמי הפעלות לילדים, מיצג אורקולי אינטראקטיבי, חוויית משקפי תלת ממד ומוזאון “מגדל הרואה”. בסמוך תוכלו למצוא את טרקטורוני שילה וגם חורשה גדולה עם ספסלי פיקניק, חניה מסודרת, שירותים ומים זורמים, שזה כל מה שאתם צריכים כדי לסגור את הפינה של הפיקניק.שימו ב-waze “שילה הקדומה”. הכניסה חינם ביום העצמאות, מיצגים והדרכות – בתשלום.

 

למשפחות מיטיבות לסת: אתרי פיקניק עם מעיינות

מזל טוב. אתם בלב הקונצנזוס הישראלי. אין שמחה אלא בבשר וביין, ושמחת העצמאות היא רבה מאוד. אבל מה אם נגיד לכם שמבלי לפגוע ביכולת הצלייה שלכם, תוכלו לשלב עם המנגל גם ערך מוסף של טבע למשפחה ולילדים? הנה שלוש הצעות למנגל עם ערך מוסף.

  1. עינות ענר:בתוך חורש טבעי ולצד עצי פרי תוכלו למצוא את עינות ענר המזרימים את מימיהן אל שלוש בריכות חצובות בסלע. במקום פינות ישיבה לטובת המבקרים ופרגולה להצללה.מעיין הכרמים
  1. מעיין הכרמים: למרגלות שמורת הר הכוכב תוכלו למצוא מעיין אקולוגי ייחודי ובו שתי בריכות גדולות לשכשוך ולרחצה, מפלים, דשא ופינות ישיבה.
  1. חניון הגדודים העיבריים: חניון הגדודים העיבריים נמצא בתחילתו של מסלול נחל שילה. בין כרמי הזית והענבים תמצאו שולחנות פיקניק רבים ובצמוד חניון גדול לרכבים.

לא לשכוח להיזהר עם האש של המנגל ולהשאיר אחריכם נקי ומסודר.

 

למשפחות אוהבות לכת: מסלולי טיול בבנימין

האמת היא שאתם אלופים. אין כמו להתחבר לארץ ישראל דרך הרגליים ביום העצמאות עצמו, ויש לנו מסלולי טיול מקסימים לכל המשפחה להציע לכם:

  1. נחל שילהטיול רטוב בנחל שילה: טיול רגלי ברמה קלה עד בינונית, המתחיל בבוסתן הכרמים (צומת שילה) ומסתיים בעין עוז (צומת עלי). שימו לב: דרושה הקפצת נהגים בסוף המסלול. ההליכה במסלול, כולל שכשוך במים, תארך כשלוש שעות, ובמהלכו תפגשו טבע פראי, שרידים ארכאולוגיים, מעיין ובריכות. לפירוט נוסף על המסלול הקליקו כאן.
  1. טיול בשמורת הר הכוכב: טיול רגלי ברמה בינונית, עקב הצורך לטפס במעלה הר הכוכב, מה שיזכה אתכם באחת התצפיות המרהיבות בישראל. המסלול הוא מעגלי ומגיע עד מעיין הכרמים. הוא יעביר אתכם דרך פריחת סוף האביב, חורש ים תיכוני וצמחי מדבר, בצד שרידים ארכאולוגיים שונים. על התצפית לא נרחיב, כיוון שתמונה טובה שתצלמו שם לאינסטוש טובה מאלף מילים. לפירוט נוסף על המסלול הקליקו כאן.
  1. מנופי פרת לעין מבוע: טיול למשפחות מיטיבות לכת, שכן מדובר במסלול ארוך עם כמה אתגרים, אשר ההליכה בו אורכת כשש שעות. מדובר באחד ממסלולי הטיול היפים בישראל, עם נחל זורם, בריכות ומפלי מים, וגם חורשה גדולה של עצים. אם אתם עשויים מהחומר הנכון – אל תוותרו על החוויה הזו. למידע נוסף על המסלול הקליקו כאן.

לא חשוב מה בחרתם: לטייל או לאכול, לשכשך או למנגל, להתחבר לתנ”ך או להתחבר לתש”ח – נשמח לראותכם אצלנו ביום העצמאות.


אינסטגרם

Something is wrong.
Instagram token error.

פייסבוק

© תיירות חבל בנימין, כל הזכויות שמורות | פיתוח תוכן: המתכנה | תנאי שימוש