טרקטורוני שילה

אקסטרים ושלווה: היילכו שניהם יחדיו?

טרקטורוני שילה: לא רק אדרנלין

שמשון סיטרין הוא איש שטח. בילדותו גדל עם סוסים בחווה של אביו, אך כבר שם התחבר לנהיגה על טרקטורונים. “אני לא איש של מילים”, הוא אומר. “בואי נצא לנהיגת שטח, כדי שתוכלי להתרשם מהרכב ומהאזור”. אלה צוהרי יום קיץ חם, והציפיות שלי, אם להודות על האמת, לא ממש בשמיים. אבל אני ושמשון יוצאים לדרך עם “טרקטורוני שילה”.טרקטורוני שילה

אקסטרים פואטי: מעבר חד מאדרנלין מפמפם לשלווה מוחלטת

כבר ביציאה מהיישוב יורד שמשון מהכביש הסלול לשביל עפר צר ותלול, על כל המשתמע מכך. האדרנלין מתחיל לעלות, ואני מתחילה להבין שנכנסתי להרפתקה. שמשון נוהג בביטחון מלא ובלי פחד, ומסביר לי על הנוף הנשקף מכל כיוון. שבילי העפר רבים, ואין אחד שאותו לא חקר. אני מחזיקה חזק בידית שלצד הדלת, ושמשון ממשיך בנהיגה בשטח כאילו הייתה דבר של מה בכך. “מעניין איך נראית נהיגה כשאתה נוהג לבד”, אני מתפעלת, ולא מורידה את היד מהידית. “אה”, הוא צוחק, “הרבה יותר מהירה”.

הנהיגה עם שמשון מדגימה את אהבתו לכלי הרכב שעליו הוא נוסע וגם לגבעות, המעיינות, ונקודות התצפית השונות במסלול. החוויה היא מאוד דואלית: מצד אחד, הנהיגה בריינג’ר מעלה לכם את הדופק ורמת ההתרגשות בשיאה. מצד שני, כשמנוע הריינג’ר כבה לצד מעיין או תצפית יפה, בבת אחת התחושה מתחלפת מרעש המנועים וזרימת הדם המהירה אל שקט מוחלט, שלווה ונוף עוצר נשימה. אין ספק שמדובר בחוויה יוצאת דופן.

“כל מי שיוצא לסיור – חוזר פשוט בעננים”

תוך כדי נסיעה, בין הנשימות, הצלחתי לשוחח עם שמשון על הפאשן שלו לנהיגת שטח ועל החוויה שהיא טרקטורוני שילה.

תמיד ידעת שהאהבה לכלי הרכב הזה תצמיח מזה עסק?
האמת היא שלא. העסק הזה עובד כבר שנה וחצי, אך לפני כן עבדתי הרבה שנים בתחומים שונים. הייתי מציל, עבדתי באזור ביקב וגם בבנייה. לאחר מכן, ניהלתי את תחנת הקמח “עץ השדה” במשך חמש שנים. בשלב מסוים פתחתי חברה נוספת שמכרה מוצרים מיהודה ושומרון ברחבי ישראל, וכשנמכרה החברה ההיא פתחתי את העסק כאן.

מה מושך אותך כל כך בטרקטורונים?
“מחלת השטח” היא מחלה שלי כל השנים. תמיד הייתי עם טרקטורון בחווה, מאז שהייתי ילד קטן. ודאי שאהבתי סוסים, אבל אני חולה הגה. זו האהבה האמיתית שלי ומה שבאמת דוחף אותי קדימה זה האהבה ליישוב ולנופיו.טרקטורוני שילה

מה זאת אומרת שהיישוב דוחף אותך קדימה?
תראי, כל שביל, כל פינה וכל מעיין כאן הם תגלית עבור קהל המבקרים. יש לי הזדמנות לתת למבקרים לראות ולהכיר את חבל הארץ היפהפה הזה. זה משהו שהוא חשוב לי, ואני נהנה לראות איך מבקרים מתפעלים מהמקום היפהפה הזה בכל פעם מחדש.

אתה חושב שכל אחד יכול ליהנות מנהיגה בטרקטורון?
הסיורים בריינג’רים הם סיורים בנהיגה עצמית. אחרי שנה וחצי של התנסות ומפגש עם הרבה מבקרים, אני יכול לחתום לך שכל מי שיוצא לסיור מסיים אותו פשוט בעננים. יצאו מכאן אלפי טיולים וכולם יוצאים מאושרים עד השמיים, גם אם אין להם ניסיון בנהיגת שטח.

מה גורם להם לתגובה כזו?
קודם כול, מדובר בנסיעה בשטח עם כלי עם יכולות מדהימות. אין נקודה שהוא לא יכול לעבור. הנהגים יוצאים עם תחושת סיפוק וגאווה על שהצליחו לעמוד במשימה ולנסוע גם בשבילים קצת יותר מאתגרים. שנית, יש כאן חוויה של הדרכה מטורפת על האזור.

מי מעביר את ההדרכה?
בועז בר-עד, מדריך טיולים מקצועי, הוא חלק מהחוויה של הסיור. הוא יוצא עם רכב בראש הסיור, ולכל רכב אחריו יש קשר שבו המבקרים יכולים לשמוע את בועז מדריך ומסביר על האזור שסביבם. יש לו ידע רב, והוא מעביר אותו באופן פשוט מרתק.

טרקטורוני שילה: לא רק טרקטורונים

נניח שהגעתי לטיול ריינג’רים. איך זה בדיוק עובד?
מבחינת טיולי הריינג’רים יש שתי אופציות: סיור של שעה, או סיור שאורך שעתיים. הסיור הארוך מגיע לנחל שילה, מעיין עוז וחוזר לכיוון נחל עילית. במעיין נעצור לאכול אבטיח קר ולשתות קפה. טיול של שעה יהיה לכיוון גבעות שילה, שמביא את המבקרים לנוף שממנו אפשר לראות את כל בקעת הירדן. אבל מובן שיש הרבה משחק עם המסלולים, ואני תמיד קשוב לרצון הלקוח. יש כל כך הרבה נקודות עצירה יפות באזור.טרקטורוני שילה

יש גם טיולים למבקרים שחוששים לנהוג בעצמם?
כן. ישנם טיולי ג’יפים שאורכים שעתיים, ארבע או שמונה שעות. זו פעילות שמתקיימת באזור, או בכל מקום אחר ברחבי הארץ לפי בקשת הלקוח. יצא לנו להוציא טיולים גם מירושלים למדבר יהודה, טיולים בבקעה ועוד.

יש פעילויות שלא כוללות נהיגה ברכב ממונע?
האמת היא שכן. יש לנו כאן במתחם טרקטורוני שילה זירת פיינטבול שיכולים להשתתף בה עד שלושים איש. גם כאן מדובר בפעילות ניידת שאנחנו מקיימים בכל הארץ. אין יישוב שלא היינו בו בבנימין בקיץ האחרון עם הפיינטבול. הלקוחות מאוד אוהבים את זה.

ראיתי שיש לכם כאן גם אופניים.
נכון, יש כאן גם חידוש שהכנסנו ממש עכשיו: השכרת אופני שטח חשמליים. אנחנו מציעים טיולים של כשעתיים על האופניים בשלל סוגי מסלולים ברמות אתגר שונות. זו חוויה מטורפת. האופניים החשמליים שקטים מאוד ומאפשרים את המגע הישיר עם השטח ללא הרעש. אנחנו בין הראשונים בארץ בתחום זה.

מי הלקוחות שמגיעים אליכם בדרך כלל?

ישראלים מכל הסוגים והגילים: זוגות צעירים ומבוגרים, משפחות. מגיעים גם הרבה תיירים מחו”ל וגם מורי דרך שמגיעים עם קבוצות במהלך כל השנה. מגיעים אלינו גם ועדי עובדים שונים לימי כיף וגיבושים שאנחנו בונים במיוחד להם.

יש לכם לקוחות חוזרים?
בהחלט. יש כמה לקוחות שממש התמכרו אלינו, וכבר יש לי איתם היכרות אישית כיוון שהם מגיעים אלינו בכל חג. יש גם משפחות שמגיעות בכל פעם לפעילות אחרת.

בשלב זה שמשון מסובב מעט את ההגה של הריינג’ר, והרכב עולה במעלה שביל העפר בחזרה לכביש היישוב ואל מתחם טרקטורוני שילה. יודעים מה? הנהיגה בשביל סלול ורחב נראית לי פתאום כה משעממת.

למידע נוסף על טרקטורוני שילה הקליקו כאן

אינסטגרם

Something is wrong.
Instagram token error.

פייסבוק

© תיירות חבל בנימין, כל הזכויות שמורות | פיתוח תוכן: המתכנה | תנאי שימוש