חרש הברזל

נפחייה וסדנאות עבודה בברזל

כלל ברזל: אל תוותרו על ביקור אצל חרש הברזל

ביקור בנפחייה של יוסי בעפרה ייקח אתכם למסע בזמן ובמחשבה. הברזל, סמל של עצמה, הופך ב-1,530 מעלות לנוזל שמתמכר אל חרש הברזל ומאפשר לו להפוך אותו למשהו אחר

בריאיון שפורסם לאחרונה ב”גלובס” הסביר יקי ודמני, ששימש מנכ”ל רשת חנויות העשה-זאת-בעצמך ACE, מה הייתה התובנה הראשונה שלו לגבי הקהל הישראלי: “מהר מאוד הבנתי שהקהל הישראלי הוא פחות בקטע של ‘עשה זאת בעצמך’ ויותר בקטע של ‘קנה זאת בעצמך'”. אכן, עבודת כפיים לצורך ייצור רהיטים ומוצרים אחרים משלב חומרי הגלם ועד המוצר הסופי היא לא תחביב ישראלי נפוץ. אך לא תמיד כך היו פני הדברים.

חרש הברזל חץ וקשת

חץ וקשת מברזל. עבודות של חרש הברזל

חרש הברזל: הכוכב של דפי זהב בימי הביניים

הנפח, או בלשון התנ”ך “חרש הברזל”, היה פעם אחד מנותני השירות המבוקשים ביותר. לא בכדי הייתה הנפחייה בימי הביניים ממוקמת במרכז הכפר ואנשים היו מגיעים אל הנפח כדי שייצר עבורם מסמרים, מסגרות לדלתות ולחלונות, פרסות לסוסים ועוד.

מאז מציאות החיים שלנו השתנתה, המכוניות החליפו את הסוסים, את הרהיטים אפשר לקנות באינטרנט, והצורך בנפח כשירות בסיסי פחת. זה לא שאין מסגרים, אבל נפחים של פעם כבר לא רואים. והנה, במרכז עפרה, ניצבת נפחיית גור אריה, שהיא בית המלאכה של יוסי חרש הברזל. ואכן, הכניסה לנפחייה לוקחת את המבקר למסע בזמן, מסע אל הדמיון.

הנפחייה של יוסי: ברוכים הבאים למנהרת הזמן

הרושם שעובר על הנכנס בשערי בית המלאכה הזה הוא שלא מדובר במסגרייה, זאת למרות שיש בה גם כלים מודרניים. התחושה היא של משהו שורשי יותר, קדום יותר, משהו אותנטי מפעם. התחושה הזו מתחילה מחסרונם המבורך של ריחות ריתוך וחומרים כימיים, ממשיכה בסט כלים מוזרים למראה, שעשוי להעלות אסוציאציות של כלים לא סימפטיים מימי הביניים, ומתמקדת לבסוף בתנור פחם, שממוקם בקצה. החום בתנור מגיע לנקודה שבה ברזל הופך לנוזל, אי שם בסביבות 1,530 מעלות בצל.

קיר חרש הברזל

זה רק נראה לכם כמו מכשירי עינוי מימי הביניים

“חרש ברזל הוא אדם בעל יכולת לקחת ברזל ולשנות את צורתו, ליצור ממנו דברי יצירה. החל ממסמר או ידית ועד ליצירות אמנות, כגון חנוכיות מיוחדות וחפצי נוי”, אומר יוסי גור אריה, תוך כדי תקיעת מטיל ברזל בפחמים שבתנור עד שצבעו מתחלף לצהוב ומסמן: “אני מוכן לעיבוד”.

יוסי מניח את המטיל הלוהט על הסדן ומתחיל לדפוק עליו עם פטיש במכות נמרצות ומדודות. הידיים עובדות אבל הראש ממוקד בשיחה והוא מסביר שכל מה שרוצים מברזל אפשר ליצור, וניתן גם לשלב אותו עם עץ או זכוכית. התהליך הוא למעשה חימום של הברזל לנקודת ההתכה ואז ריקוע שלו באמצעות הפטיש והסדן עד שהחומר מתקרר.

לאחר דקות ספורות הוא מניח את הפטיש ומגיש לנו מסמר ברזל, כזה שניתן למצוא בתוך כל דלת עץ בעיירת ימי הביניים באירופה הקלאסית. הקלות שבה הוא עשה זאת והמוצר שפתאום מונח ביד, מציפים מחשבות על נפחים מימי הביניים והתמונה שבראש מתחברת, לכל הכרכובים, המסמרים ומסגרות הברזל שראינו בחיים במדינות שונות. לצד זאת, אי אפשר להתחמק מהמחשבה כיצד במשך כמה מאות שנים הכול השתנה.

מחרש ברזל לעוסק מורשה: הכול התחיל מתחביב

“אנחנו לא קונים חומר מן המוכן וחותכים, אלא יוצרים כל מה שלבך חפץ מתוך מטילי הברזל”, אומר לנו יוסי ומסביר שהיתרון שלו כנפח הוא שהוא יכול ליצור את כלי העבודה שלי בעצמו, הכול עניין של מחשבה לגבי הצורך, התכנון, הברזל והעבודה. הסבר זה מניח את הדעת, לפחות באופן חלקי, לגבי מהות סט הכלים המוזר שזיהינו בכניסה.

את דרכו בחומר הוא החל לאחר שאשתו הפתיעה אותו עם קורס של שבוע אצל אורי חופי, נפח בעל שם עולמי מקיבוץ עין שמר, ולקח לו חמש שנים להרשות לעצמו לומר על עצמו שהוא נפח, כלומר חרש ברזל בעברית תנ”כית. הזמן, שבו מסתפקים הלומדים בתיאור שוליה או מסגר, מעיד על צניעות ועל כבוד העוסקים במקצוע לאומנות שבה הם עוסקים.

זה אמנם החל כתחביב, משהו שעושים בשביל הנפש, אבל כשהחברים ראו את היצירות שיצאו תחת ידו וביקשו עבודות, הוא פתח תיק כעוסק פטור והמשיך במקביל בעבודתו העיקרית בחברה שעשתה עבודות אלומיניום. לפני תשע שנים נמכרה החברה ואז החליט יוסי שהתחביב יהפוך למקצוע עיקרי. היה לו ניסיון, היו כבר לקוחות, לאט לאט הוא תפס שם והגיעו לקוחות נוספים וכך הוא יכול היה לעשות רק את זה.


“בדיוק שבוע לאחר המפגש השישי, אני מתחיל לקבל שיחות טלפון ממשתתפי הסדנה שמספרים לי שהם מרגישים שמשהו חסר להם”


עבודה עם ברזל: זה לא פשוט כמו שזה נראה

מה גורם לאדם להפוך להיות חרש ברזל? שאלתי את יוסי אחרי חמש דקות של ניסיון לקחת ברזל, לתקוע אותו בתנור ולרקע אותו באמצעות פטיש וסדן לצורה מסוימת שעלתה בדמיוני. “האהבה לחומר. אם לא אוהבים אי אפשר להיות טובים בזה או לשרוד את זה”, ענה יוסי והביט באופן המעט מוזר שבו טיפלתי בחומר, כאשר לא ברור למי הוא דואג יותר, לי או למטיל הברזל שבו התעללתי.

חרש הברזל עפרה

חרש הברזל. עוד מימי התנ”ך

בהתאם להוראותיו של יוסי, חיממתי את מטיל הברזל, הנחתי אותו על הסדן והסברתי לו עם הפטיש מה אני רוצה. העניין הוא שהוא לא כל כך הקשיב. מורת הרוח שלי מהתוצאה העגומה שידיי הוציאו לא השאירה לי ברירה אלא להפנים שצריך כאן גם כישרון ולא רק אהבה לחומר. ייתכן שבאימון מסוים ניתן יהיה להוציא מסמר בקלות יתרה או אפילו פמוט. אחד. כי להוציא שניים זהים נראה לי לא ישים כלל.

עבודות ברזל, שחזור מוצרים עתיקים וסדנאות לקהל הרחב

ביום יום יוסי עושה עבודות ברזל לפי הזמנה, החל ממעקות מיוחדים, עיטורים לבית, חפצי נוי, חנוכיות מעניינות, מסכות ויצירות אמנות. יצא לו גם לבנות כלי מלחמה ממרד בר כוכבא. הכלי נמצא בחפירות ארכאולוגיות לא רחוק מעפרה ואת המידות המדויקות שלו הוא קיבל ממורה הדרך חזקי בצלאל. קצת עבודת תנור, פטיש וגימור, וכיום הוא יכול להציג בנפחייה שלו כלי מלחמה מפעם, שתהליך שחזורו העלה תובנות מעניינות על הקרבות שהיו.

מדי שנה לפני פורים הוא בונה מסכה מיוחדת, ולפני חנוכה, חנוכייה יצירתית עם טוויסט שניתן ליצור רק מברזל. חלקן מוצגות בנפחייה והן מצדיקות ביקור בפני עצמן. במקביל מלמד יוסי בחווה החקלאית עינות קדם ומדריך קבוצות נוער בסיכון ברועה העברי. אבל החדשות הטובות עבורנו הן שהוא פתוח ללמד את אומנות הברזל גם לקהל הרחב, החל מסדנת התנסות של כשעתיים לזוג או לקבוצה ועד לסדרה של שישה מפגשים בני שלוש שעות וחצי, שבהם לומדים את טכניקות הנפחים. אני שואל את יוסי אם לאנשים נותר כוח בידיים אחרי המפגש השישי, והוא משיב: “בדיוק שבוע לאחר המפגש השישי, אני מתחיל לקבל שיחות טלפון ממשתתפי הסדנה שמספרים לי שהם מרגישים שמשהו חסר להם”.

בסדנאות האלו לא תמצאו כלים חשמליים אלא את שלושת הכלים הבסיסיים בעבודתו של הנפח: פטיש, תנור וסדן. אם תבקשו יפה, יוסי יערוך לכם גם היכרות עם יין מהאזור ועם האוכל המסורתי של הנפחים: עופות במעשנת, שאותם מכינים, מניחים במעשנת (שיוסי בנה, אלא מה) ואחרי שעה וחצי באים לבדוק מה שלומם ולהתענג על הטעם.

מעוניינים לבקר אצל חרש הברזל, להזמין מוצר קדום או להשתתף בסדנה? היכנסו לכאןאו פשוט חייגו ליוסי: 052-8305801. רק סבלנות, אם הוא לא עונה, כנראה יש לו ברזל על האש.


אינסטגרם

Something is wrong.
Instagram token error.

פייסבוק

© תיירות חבל בנימין, כל הזכויות שמורות | פיתוח תוכן: המתכנה | תנאי שימוש