הצימר בדולב

ריח עץ, ציוצי ציפורים וירוק סביב

הצימר בדולב: ירוק בעיניים, שמח בלב

הצימר בדולב

גינות מטופחות ושלל פרחים, הצימר בדולב

עמי יוגב מקבל את פניי בחיוך של מי שיודע מראש שצפויה לי הפתעה. הוא לא טועה. אני מגיעה ליחידות האירוח ביישוב דולב שבמרכז הארץ, אבל מרגישה בכלל בגליל.

שתי בקתות עץ יפהפיות עם גינות מטופחות ושלל פרחים וערסלים צבעוניים מתגלים בפניי. הסאונד שמתלווה לתמונה הוא של ציוץ ציפורים ואני יכולה לדמיין איך בימי קיץ חמימים מדובר בפינה מושלמת. אבל ביום סגרירי שכזה, דווקא יש לי חשק עז לכוס תה. אנחנו נכנסים לבקתת העץ, ועמי מרתיח מים מהקומקום שבמטבחון המאובזר ואני מתפנה לסקור את פנים יחידות האירוח.

“לעבודה בעץ יש פן טיפולי”

הצימר בדולב

קומת גלריה מרווחת עם שלל ספרים ומשחקי קופסה לילדים

חלל הבקתה מרווח מאוד ומסביבי רק עץ, שהניחוח שלו מרגיע אותי תמיד. בחלל הסלון והמטבח תקרה גבוהה, ויחידת הורים נעימה וגדולה נמצאת אף היא בקומה הראשונה. גרם מדרגות מוביל לקומת גלריה מרווחת עם שלל ספרים ומשחקי קופסה לילדים. אני תוהה מי בנה את הבקתה, ומגלה שמדובר בעמי עצמו.

“אני עוסק בעץ במקצועי. כיום אני מלמד נגרות באולפנה לנערות בסיכון. לעבודה בעץ יש פן טיפולי. זה מנקה את הראש ומשחרר אותו ממחשבות קשות שיש לנו. בנוסף, יש את חדוות היצירה — עשיתי משהו ורואים תוצאות, מוצר מוגמר שאפשר להיות גאים בו. תוך כדי אפשר להיפתח ולשוחח”.

“כותבים לנו תודה על תשומת הלב לפרטים הקטנים”

בשלב זה אני מזהה ספר אורחים ומנצלת את המצב כדי לשאול אם הבעלים של צימרים אכן מעיינים בו בפועל.

הצימר בדולב

תשומת לב לפרטים הקטנים, הצימר בדולב

עמי, את האמת: אתה פותח את ספר האורחים?

“בהחלט. אני נהנה לראות את הדברים שהאורחים כותבים. רבים כותבים לי שהם נהנים מכך שיש אצלנו תשומת לב לפרטים הקטנים. אגב, יש כאן מכולת ביישוב והאורחים בדרך כלל מכינים לעצמם את האוכל”.

יש לך המלצות למי שרוצה לעשות משהו מעניין באזור?

“רוב המבקרים יעדיפו ליהנות מהשקט של הבקתה, אבל בהחלט יש גם מה לעשות באזור. בקיץ יש את הבריכה המושקעת של היישוב וישנה גם חוות סוסים סמוכה שיש לנו קשר איתה והנחה למי שמגיע אליה דרכנו”.

ומה עם מי שרוצה להרחיק לכת?

“יש מעיינות נהדרים מסביב שאמליץ לאנשים לבקר בהם, גבעת היקבים הוא מסלול מקסים עם תחנות הסבר קוליות, עינות ענר שליד היישוב נריה, שביל המעיינות, מעיין טלמון המאפשר שחייה של ממש במי המעיין. בנוסף, יש עשרות קילומטרים של סינגלים לחובבי רכיבת אופני שטח. בקיצור, לא חסר פה טבע ונוף”.

יש לך רעיון להתפתחות בהמשך הדרך?

“כן. הרצון שלי הוא שיהיו גם סדנאות עץ לילדים המתארחים כאן עם הוריהם. אני מקווה שאתחיל לעשות זאת בקיץ הקרוב. אני חושב שזה יהיה בילוי משפחתי נהדר וכולם יוכלו ליהנות ממנו”.

כמה זה עולה לנו?

בוא נדבר רגע תכלס: מה העלויות?

“העלות לשבת: לזוג 580 ₪, כל ילד נוסף 70 ₪. העלות לאמצע שבוע: 420 לזוג ועוד 70 לילד. יש גם מחירים מיוחדים לסוף שבוע מלא או למשפחות גדולות. בנוסף, קיימת אפשרות לקחת את שתי היחידות יחד לשתי משפחות. לעיתים מגיעות שתי משפחות יחד ואז סוגרים את שני הצימרים יחד”.

הצימר בדולב

לעבודה בעץ יש פן טיפולי, הצימר בדולב

כמה אנשים בסך הכול יכולים להתארח כאן?

“ביחידה החדשה, שהיא מעט יותר גדולה, יש חדר שינה עם מיטה זוגית ובסלון יש ספה שנפתחת למיטה. בגלריה יש חמש מיטות ועוד מזרנים. בהחלט יכולים להתארח כאן הרבה אנשים. השיא היה משפחה עם 14 נפשות שביקשה לבוא להתארח – והם היו מרוצים מאוד. גם ביחידה המעט קטנה יותר יכולים להתארח כשמונה אנשים”.

הגיע הזמן להמשיך את היום. נפרדתי מריח העץ, מציוצי הציפורים ומהירוק שסביב וחזרתי לרכב שלי. נסיעה קצרה ואני במודיעין. בלי פקקים, בלי שעות לשבת על ההגה. תענוג.

למידע נוסף על הצימר בדולב – הקליקו כאן


אינסטגרם

Something is wrong.
Instagram token error.

פייסבוק

© תיירות חבל בנימין, כל הזכויות שמורות | פיתוח תוכן: המתכנה | תנאי שימוש