לוגו

נעים להכיר: הכול על המועצה האזורית חבל בנימין

המועצה האזורית חבל בנימין ממוקמת במחוז יהודה ושומרון כשבתחומם מתגוררים מספר התושבים הגדול ביותר במועצה אזורית כאן בישראל עם למעלה מ-72,900 תושבים. בתחום המועצה מאגדת כ-28 יישובים, ומאז שנת 1980 מצליחה המועצה האזורית למשוך אליה לא מעט ישראלים אשר מחפשים סביבת מגורים שקטה, נעימה וקהילתית. מה חשוב לדעת על אודות המועצה הגדולה ביותר בישראל? להלן כל הפרטים.

מועצה אזורית חבל בנימין – כל מה שצריך לדעת

המועצה האזורית חבל בנימין היא מקום היסטורי בתולדות עם ישראל וזאת בעקבות ההיסטוריה העשירה והמרתקת של האזור. בשנת 1969 הוקם היישוב מבוא חורון, ולאחריו הצליחו המתיישבים להקים עוד יישובים שהפכו למערכת מונציופאלית גדולה. מקור השם מגיע עוד מנחלת שבט בנימין התנ"כי, אשר שכן על פי המסורת בין יריחו במזרח לבין ההרים במערב. מרבית היישובים אשר נמצאים בתחום האחריות של חבל בנימין הם מושבים קהילתיים, כאשר 3 מהם הם בעלי אופי עירוני. מדובר באזור אשר מצליח למשוך אליו את כל חתך האוכלוסייה, החל מחילונים ועד לדתיים אשר מתגוררים בשטחי המועצה ומקבלים בתמורה מענה המגיע לידי ביטוי בחינוך איכותי, אווירה קהילתית לצד נופים עוצרי נשימה שהופכים את האזור הזה למבוקש מאוד.

מאחר והמועצה נמצאת בסמוך לשני אזורים מרכזיים מבחינה תעסוקתית בין ירושלים לגוש דן, רבים מבני היישובים עובדים בתחומי התעסוקה מבוקשים באזורים הללו. בנוסף, באזור הוקמו בשנים האחרונות אזורי תעשייה אשר בהם פועלים מגוון רחב של עסקים כמו גם מפעלים, לצד יישובים שבהם התושבים עוסקים בענפים כמו למשל כוורות, בקר לצד לולים וכן יקבים שהפכו לאחת מהאטרקציות הבולטות של האזור, הן בשל האירוח המושקע והן בשל האווירה השקטה והנעימה שיכולה להתאים גם לזוגות וגם למשפחות.

מה אפשר לעשות בעת ביקור באזור?

אם אתם מתכננים להגיע בקרוב לאזור אל תפספסו את אתרי העתיקות אשר נמצאים סמוך ליישוב שילה, שם תוכלו למצוא שרידים של בתי כנסת עתיקים לצד פסיפסים של חורבות גדולות אשר על פי היסטוריונים מעידים על התיישבות אשר התקיימה בעבר. נוסף לכך באזור תמצאו שמורות עוצרות נשימה כמו למשל חורש, כמו גם שמורת כוכב השחר. בסופי השבוע המקום הזה עמוס מה עוד במטיילים אשר יכולים לנצל את המרחבים לטובת יצירה של טיול בלתי נשכח אשר כולל מגוון רחב של אתרים היסטוריים, לצד עצי אלון ואלה טבעיים כמו גם מערת נטיפים.

לסיכום

מועצה אזורית חבל בנימין ממוקמת בין אזור בקעת הירדן ועד לוד, כאשר המועצה היא הגדולה ביותר בישראל ונמצאת במגמת התפתחות מתמדת, כפי שניתן להתרשם מהביקוש הגבוה למגורים ביישובים הקהילתיים, לצד שפע של מטיילים שמגיעים בכל סוף שבוע, מתוך מטרה לנצל את הנוף עוצר הנשימה לטובת חוויה של טיול.

 

 

נגישות