בקתה בכרם

צימר בבנימין

בקתה בכרם: נופים הם לפעמים געגועים לצימר

בקתה בכרם אש קודש

החלל המרכזי בצימר בקתה בכרם. צילום: פאני אלימלך

אומרים שהדעה שלנו על אדם נקבעת בשש השניות הראשונות למפגש. זה נכון גם לבתים. שש שניות אחרי שנכנסים לחדר במלון או לצימר, תימצאו באחד משני המצבים הבאים: חיוך טיפשי על השפתיים; מצח מקומט המשקף מחשבה של “לא נורא, זה רק ללילה”. מבחינה זו אתם יכולים להיות רגועים: כמה שניות לאחר שפתחתי את דלת הצימר בקתה בכרם, התפשט חיוך טיפשי על פניי. עכשיו נחזור להתחלה.

בקתה בכרם: תפתחו את העיניים, תסתכלו סביב

זו הפעם הראשונה שלי ב”אש קודש”, והשם, איך נאמר זאת, לא משדר פסטורליה. המקום עצמו, דווקא כן.

בקצה אש קודש ניצב משמאל לכביש בית עץ שבהחלט יכול להיות הפינה החמה שלכם ל-24 שעות או יותר – תלוי כמה שקט אתם מחפשים וכמה זמן יש לכם. לכשתצאו מהחניה הפרטית יוליך אתכם שביל אבן מרוצף ברצועת אבני טוף אל דק עץ עם שלוש מדרגות. מימין ערבה בוכייה שמתחילה לתת את מופע הלבלוב שלה בעונה זו, דלת עץ משמאל, ונכנסים פנימה. וכאן נכנס עניין החיוך הטיפשי. הוא נבע ממפגש עם קיר עץ שבו קבועים שלושה חלונות ארוכים שמבליטים את הנכס היקר ביותר של אש קודש: הנוף.

בכלל, אם ברכישת נכס נדל”ן מה שחשוב זה הלוקיישן, לוקיישן, לוקיישן, בענף הצימרים מה שחשוב זה הנוף, הנוף הנוף. ואכן, הקטע של הצימר “בקתה בכרם” הוא הנוף. החלונות הגדולים בפינת הישיבה, בחדר השינה הזוגי ובשלושת החלונות שפגשנו במסדרון מכניסים לנו לא רק ים של אור אלא את האינטימיות של השטח, את שיפולי הגבעה היורדת מהר קידה, את אחד הגאיות שנשפכים לנחל שילה ואת השילוב בין אדמות טרשים וסלעים ומולם, בניגודיות גמורה, רצף של שורות גפנים, שניטעו בכרמים שבעמק ובמורד הגבעה. קשה להפסיק לשטוף את העיניים.

להוריד דופק ולהירגע – כך צריך להיראות צימר

“מי שמחפש שקט וזמן ביחד זה המקום בשבילו”, אמרה האישה שיצאה מהצימר בדיוק כשהגענו. “זאת התקופה הכי טובה בשנה להגיע”, היא מוסיפה ומישירה מבט אל הנוף. בעלה הנהן בהסכמה מלאה והוסיף שיש כאן גם קטע גשמי, כלומר: ארוחת בוקר יוצאת דופן. אבל אם יש משהו שיהיה קשה לשכוח מהמפגש הרגעי עם הזוג החביב הזה, זה יהיה המבט שלהם שביטא רוגע ושלמות.

את צימר בקתה בכרם בנה בניה זאב במו ידיו, וכמי שהיו שם, אנחנו יכולים לספר לכם שהוא יודע מה הוא עושה. אם אתם כמונו, אוהבים עץ, תוכלו להוריד כאן דופק ולהירגע, כי הצימר הזה משדר עץ, ביתיות ורוגע. מבחינתנו, כך צריך להיראות צימר. הוא מגיע גם עם קורטוב משפחתיות, כי אם אתם באים בהרכב מלא יש חדר עם שש מיטות לילדים וחדר אמבטיה נוסף, שלא תרגישו בהם אם אתם רק זוג.

למען האמת, כשאתם יושבים על הספה בסלון או על כורסת המסז’ המפנקת, לא תוכלו להימנע מהמחשבה שאתם מוכנים לגור שם. לדברי הזוג החביב זאת בדיוק הייתה הכוונה: שנרגיש מאוד בבית.

הרעיון שהוביל את בניה וענבל זאב להקים את הצימר לא נבע מחוש עסקי מפותח אלא מתוך הבנה שהמוניטין של אש קודש בתקשורת לא עושה חסד עם המאחז, וכדי לגרום לאנשים לבוא, להכיר ולחוות את המקום, הם החליטו להקים את הצימר הזה. ובכן, זה עובד.

המטרה היא סיפור הסיפור של קודש

הזכרנו את ארוחת הבוקר – והשארנו אתכם רעבים. אז הנה: את הבוקר תוכלו לפתוח עם ארוחת בוקר טרייה ומפנקת במיוחד, הכוללת חביתות, סלט, מיץ תפוזים ומטבלים, וגם קרפ עם רוטב פיצה וגבינה צהובה, ולחם דגנים שענבל מכינה במו ידיה באותו בוקר (לקחנו מתכון). לאחר מכן תוכלו להחליט אם אתם שייכים לפלח האוכלוסייה שהנוף מספק אותם, ואז הפעילות הכי אקסטרימית שלכם תהיה מעבר צורני בין כורסת המסז’ למרפסת שפונה אל הנוף שנשקף מבעד שלושת החלונות שכה הרשימו אותנו כשנכנסנו לצימר בקתה בכרם.

ארוחת בוקר צימר בקתה בכרם

ארוחת בוקר טרייה ומפנקת. צילום: פאני אלימלך

אם אתם שייכים לסוג השני, זה שיכול לשבוע מנוף ומשקט די מהר, עומדת בפניכם האפשרות האנושית ללכת במשעולי אש קודש ולדבר עם אנשים – אנחנו שמענו על זוג שהגיע בפורים ומצא את עצמו מוזמן לחגיגת פורים באחד הבתים. יש גם את האפשרות היותר חובבת טבע והיא לטייל דרך שביל בורות המים אל הכפר ג’לוד (על שמו של גלידא, כפר יהודי קדום מתקופת בית שני) או טיפוס קל אל הר קידה ותצפית אל עבר הירדן המזרחי. משקיענים יותר יכולים לנסוע בין חמש לעשר דקות ולהכניס למרחב האפשרויות את אתר שילה הקדומה, עין עוז, עין הגבורה וגם רכיבת סוסים וטרקטורונים.

“אני מרגישה שאנחנו עושים פה תיקון בהבאת הסיפור של אש קודש, ומבחינתנו זאת המטרה”, אומרת ענבל זאב. לדבריה, “הקמנו את הצימר, פתחנו דף פייסבוק, שלחנו מיילים ואנשים התחילו להגיע. הייתה היענות ואז הבנו שלרעיון הזה יש פוטנציאל ולכן אנחנו בונים עכשיו בריכה (מחוממת בחורף) כדי להרחיב את אפשרות הבילוי בצימר”.

סוף דבר

מצוידים במתכון ללחם דגנים, תמונות משגעות של הנוף וחלומות על בריכה, יצאנו מבקתה בכרם קצת יותר רגועים. אש או לא אש, מי שמצליח להרגיע אותנו עושה עבודת קודש.

לפרטים נוספים על צימר “בקתה בכרם” לחצו כאן או התקשרו 052-3114913 לענבל

 

לעוד מהחוויה ב”בקתה בכרם” לחצו כאן


אינסטגרם

Something is wrong.
Instagram token error.

פייסבוק

© תיירות חבל בנימין, כל הזכויות שמורות | פיתוח תוכן: המתכנה | תנאי שימוש